הנסיך הירדני עלי ירוץ בבחירות לראשות פיפ"א

בן המלוכה צפוי לזכות בתמיכת פלאטיני נגד בלאטר: "זה הזמן לשינוי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.01.15 - 10:49
הנסיך עלי, ידיח את בלאטר? (gettyimages)
הנסיך עלי, ידיח את בלאטר? (gettyimages)
תחילת כתבה

הנסיך הירדני עלי, בנו של המלך הקודם חוסיין, הודיע על כוונתו לרוץ בבחירות לראשות פיפ"א נגד הנשיא המכהן ספ בלאטר. מדובר בצעד דרמטי של בן המלוכה הצעיר (39), שמשמש בשנים האחרונות כסגן נשיא הפדרציה הבין-לאומית.

"הגיע הזמן שהפוקוס יעבור מהארגון בחזרה לספורט, הכותרות צריכות לעסוק בכדורגל ולא בפיפ"א", הצהיר עלי לקראת הבחירות שייערכו ב-29 במאי. "המסר שאני שומע שוב ושוב הוא שזה הזמן לשינוי".

"המשחק הפופולרי בעולם ראוי לארגון ברמה עולמית", המשיך הנסיך השאפתן, שעומד בראש ההתאחדות הירדנית והפדרציה של מערב אסיה. "צריכה להיות פדרציה בין-לאומית שנותנת שירות לפי מודל של אתיקה, שקיפות ומשילות יציבה".

ונראה שהחזון שלו גדול בהרבה מאשר רק עניינים מנהלתיים: "פיפ"א קיימת כדי לשרת ענף שמאחד מיליונים מסביב לעולם", הוסיף עלי. "המשחק מאחד אנשים שונים זה מזה בהשתייכותם הפוליטית, הדתית והחברתית, שבאים מתוך הנאה".

על פי דווחים ברחבי אירופה, עלי צפוי לזכות לתמיכתו של נשיא אופ"א מישל פלאטיני, שהחליט לא להתמודד מול בלאטר בן ה-78 בקמפיין הנוכחי. המתמודד השלישי הוא הדיפלומט לשעבר ז'רום שמפאן בן ה-56, שהצטרף לפיפ"א ב-1999. התאריך האחרון להגשת מועמדים לנשיאות הוא 29 בינואר.

הדפס