צפו ב-63:102 של י-ם ודרוקר על בני השרון

הירושלמים פירקו את נועלת הטבלה בבכורה של המאמן על הקווים. 19 נקודות לדי.ג'יי. סטרוברי, כדיר הוסיף 18

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.01.12 - 21:17

תחילת כתבה

מכבי ת"א פירקה את גלבוע/גליל, מסתבר שגם הפועל ירושלים יודעת. לפחות כשזה מול נועלת הטבלה. האדומים מהבירה רמסו 63:102 את בני השרון/הרצליה בבכורה המחודשת של שרון דרוקר על הקווים, עם הצגה הגנתית נהדרת, שליטה מוחלטת בריבאונד ו-32 אסיסטים.

עבור דן גרונפלד מירושלים מדובר היה במפגש ראשון מול קבוצתו לשעבר, שם החליט המאמן עדי אזולאי להשאיר את קני לאוסון הגבוה מחוץ לסגל ולהישאר עם טוויטי קרטר, לייסדריוס דאן, ג'ייסון וויליאמס ודלרוי ג'יימס במצבת הזרים. גם הם לא הצילו את המארחת, שפשוט התפרקה כבר בדקות הפתיחה.

דימיטרי מקיימי, הרכש החדש של ירושלים, שיתף פעולה באופן נפלא עם די.ג'יי סטרוברי בקו האחורי, אורי קוקיה, אלישי כדיר וג'רביס ורנאדו עשו ככל העולה על רוחם בצבע ובראיין רנדל שוב עשה את שלו עם 17 נקודות ודאנק אחד מפלצתי בתחילת המחצית השניה.

ירושלים חוזרת לעצמה? קשה לדעת. אולי זה הניסיון של השחקנים להוכיח עצמם למאמן החדש, אולי הקו האחורי מתייצב ואולי רק יריבה חלשה. במחזור הבא תארח החבורה של דרוקר את גלבוע/גליל החבולה, בעוד שבני השרון תצא לחיפה. לפחות במלחה יהיה מעניין.

הרבו לקלוע לירושלים: סטרוברי 19 נקודות, 7 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, כדיר 18 ו-11 ריב', רנדל 17, ורנאדו ומקיימי 14 כל אחד, קוקיה 4, 11 ריב' ו-6 אס'. לבני השרון/הרצליה: קרטר 25 ו-8 אס', ג'יימס 13 ו-15 ריב'.

מהלך המשחק
דרוקר פתח עם דימיטרי מקיימי, גוני יזרעאלי, די.ג'יי סטרוברי, ג'רביס ורנאדו ובראיין רנדל בחמישיה, בעוד שאזולאי הציב את לייס דאן, טוויטי קרטר, ג'ייסון וויליאמס, ג'ארד מינץ ודלרוי ג'יימס. ההגנה הרכשה של השרון איפשרה לאורחים לברוח ל-5:12, והמקומיים לא ניצלו את ההחטאות הרשלניות של ירושלים שסגרה את הרבע ביתרון 13:22.

הרבע השני נפתח עם ריצת 0:8 של ירושלים, לפני שג'אמפ מטורף של וויליאמס וחסימה גדולה של אייזק רוזפלט קטעו את המפולת. זה לא אומר שהשרון חזרה למשחק. שחקניו של אזולאי איבדו כדורים בלי סוף, המשיכו בחוסר אגרסיביות בהגנה וגם הספסל הקצר נתן את אותותיו. עם 30 ריבאונדים במחצית הראשונה, ירושלים ירדה להפסקה עם דאנק גדול של רנדל על הבאזר - 25:51 באולם היובל.

הטבעה מפלצתית של רנדל בחזרה מחדרי ההלבשה הבהירה שדבר לא השתנה בזמן ההפוגה, ושירושלים תמשיך להפציץ. כדיר שימר את שליטת האורחים בצבע ושלשה נדירה של ג'יימס איפשרה לבני השרון לחצות את רף 30 הנקודות כשש דקות לסיום הרבע, ובהמשך ההפרש צומצם ל-78:43.

שחקניו של עדי אזולאי עוד איימו להתקרב, אבל הרימו ידיים בדקות הסיום ונכנעו 102:63. וזה היה יכול להיות גרוע בהרבה. כמה נוח שאין ירידות העונה מליגת לוטו.