ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ראשל"צ 4 26 8
2 הפועל אשדוד 3 7 6
3 מכבי קרית מוצקין 4 6 6
4 מ.כ. חולון 3 9 5
5 מכבי ראשל"צ 2 18 4
6 עירוני רחובות 3 1 4
7 א.ס. רמה"ש 4 1 3
8 מ.כ. באר שבע 4 1 2
9 א.כ. נס ציונה 4 -4 2
10 בני הרצליה 4 -15 2
11 הפועל קרית אונו 3 -20 0
12 מכבי דימונה 4 -30 0

יד: השביתה הסתיימה, הליגה תחודש ב-17.1

הסכם חדש שישדרג את שכר השופטים נחתם עם האיגוד: "מדובר פה בהישג היסטורי שיקדם את הרמה המקצועית"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  03.01.12 - 18:02
הליגה חוזרת. נציגי השופטים במעמד החתימה (דוד פליגל)
הליגה חוזרת. נציגי השופטים במעמד החתימה (דוד פליגל)
תחילת כתבה

בשעה טובה: לאחר שביתה ארוכה, מגעים שפוצצו שוב ושוב, שופטים מחליפים שהגיעו מאוקראינה ועוד ועוד סיפורים מוזרים מסביב, שביתת השופטים בליגת הכדוריד הסתיימה. השופטים חתמו הערב (שלישי) על הסכם השכר שהוגש להם על ידי האיגוד, במסגרתו ישודרג שכרם באופן משמעותי. הליגה תחזור לפעילות ב-17 לינואר עם משחק השלמה, ושלושה ימים לאחר מכן כבר ייערך מחזור ליגה מלא, שיכלול גם את הדרבי של ראשון לציון.

מדובר בהסכם ראשון מסוגו בין נציגות שופטי הכדוריד לאיגוד, המהווה פריצת דרך ביחסים בין הצדדים. ההסכם מכיר בנציגות השופטים וחל על כלל השופטים הפעילים כיום וגם על אלו שיצטרפו בעתיד. ההסכם משפר במאות אחוזים את שכרם של השופטים, כאשר נקבעו בו גם מדרגות שכר לעונות הבאות. עוד קובע ההסכם, שאיגוד הכדוריד ישלם את שכר השיפוט מידי חודש בחודשו ולא פעמיים בשנה  כפי שהיה נהוג בעבר. כמו כן הוסדר נושא הביטוח לשופטים.

כזכור, טיוטת ההסכם הסופית הוגשה ע"י האיגוד לשופטים לפני יומיים. כשהבינו נציגי השופטים כי זהו הנוסח הסופי שיוצע להם, ושהם מסתכנים בהפסקת פעילותם במישור הבינלאומי, השיבו הערב תשובה חיובית וחתמו על ההסכם. האיגוד הבטיח שההכנסות מפרסומות על גבי בגדי השופטים יועברו גם הם לנציגות השופטים וכי יינתנו להם כלים לשיפור רמתם המקצועית, כמו השתלמויות שונות והסדרת מנויים לכלל השופטים בחדרי כושר.

ההסכם קובע שעד עונת 2013/14 כל קבוצות ליגת העל יהיו חייבות להעמיד חדר הלבשה מסודר לשופטים ואולם שבו לא יהיה חדר הלבשה כזה ייפסל. בינתיים, באולמות שאין בהם חדרי הלבשה כאלה יחויבו הקבוצות הביתיות להעמיד את חדרי ההלבשה שלהם בסיום המשחקים קודם כל לטובת השופטים ורק לאחר מכן לרשות שחקני הקבוצה.

דודי לוין, יו"ר נציגות השופטים אמר הערב: "מדובר בהישג היסטורי לשופטי הכדוריד. ההסתדרות הובילה לשיפור ניכר בתנאי העבודה של שופטי הכדוריד בישראל, זו פריצת דרך ואני בטוח שבעתיד נצליח לקדם את השופטים ואת מעמדם, ובעקבות כך לשפר את יכולתם המקצועית. מרגע שרמי דואני הצטרף למו"מ הצלחנו לקדם אותו בצורה עניינית ואנחנו מודים לו ולראשי איגוד הכדוריד על כך. ההסכם הזה הושג בזכות העמידה האיתנה של כלל השופטים מאחורי הנציגות. תודה לכולם על הסבלנות ועל הבעת האמון".

יו"ר איגוד הכדוריד, דורון שמחי, הוסיף: "אני מברך על ההסכם. איגוד הכדוריד עשה את המירב שביכולתו לשדרג את תנאי השופטים ואת הרמה המקצועית. הכדוריד חווה תקופה לא פשוטה, אבל הפנים שלנו קדימה ונחזיר את ליגת העל למסלול במלוא הכוח. עוד נזכה לחוות את רגעי השיא עוד העונה. אני מודה לרמי דואני שהצליח להוביל לפריצת הדרך".
 
יו"ר איגוד השופטים החדש, רמי דואני: "אנחנו יוצאים לדרך חדשה בה השופטים יהיו בעלי מעמד ויקבלו שכר הולם. דורון שמחי וחברי האיגוד עשו ככל שביכולתם, ולפנינו מוצב אתגר להרחיב את איגוד השופטים ולשפר גם את הרמה המקצועית".

הדפס