סיף: זהב לקומרוב בסבב גביע העולם לנוער

השיג אדיר לישראלית (16), שגברה על יריבה מארגנטינה 14:15 בגמר וקטפה את הזהב: "שמחה שהבאתי כבוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.13 - 13:03
גאווה ישראלית. קומרוב
גאווה ישראלית. קומרוב
תחילת כתבה

סביר להניח שלא יותר מדי חובבי ספורט במדינה מכירים את השם אלונה קומרוב, אבל אולי הגיע הזמן שכולנו נתחיל לשנן אותו: הסייפת בת ה-16, שמתחרה בסבב אליפות העולם עד גיל 20 שנערכת בצרפת, הצליחה לגבור על יריבה ארגנטינאית 14:15 בקרב על הזהב, ולקטוף את הנצחון הנחשק בתחרות.

בגמר גביע העולם לנוער עד גיל 20, שנערך בעיר דיז'ון, התמודדו 103 סייפות מ-30 מדינות שונות ברחבי העולם. לדו קרב הגמר עלו חמש מדינות בהן ישראל, שוויץ, צרפת, איטליה וארגנטינה. אחרי דו קרב קשה מאוד בין האלופה הישראלית לבין יריבתה מאיטליה, קומרוב עלתה לדו קרב הניצחון מול הסייפת הארגנטינאית שם ניצחה אותה בתוצאה הצמודה 14:15 והוכתרה לסייפת הצעירה הטובה בעולם. היום היא תקבל יחד עם מאמנה יעקב פדרמן תעודת הוקרה משרת התרבות והספורט לימור לבנת.

הסייפת, תושבת מעלות תרשיחא, הייתה הסייפת הצעירה ביותר בתחרות. "היא התחילה להתאמן בגיל 11", סיפר המאמן שלה יעקב פדרמן, "ומאז היא לא מפסיקה להתאמן ולקטוף הישגים. כך למשל מאז החלה להתאמן עד היום היא כבר זכתה במספר רב של תארים ביניהם: אלופת אירופה לקדטים, סגנית אלופת אירופה לנוער, סגנית אלופת עולם בקדטים ועוד. היא תלמידה מצטיינת בבית הספר בו היא לומדת ואנו צופים לה עתיד ורוד בתחרויות נוספות."

קומרוב נחשבת לאחת מהספורטאיות הפוטנציאליות לייצג את ישראל באולימפיאדה הבאה שתיערך בשנת 2016 בריו דה ז'נרו שבברזיל. "אני מקבלת המון תמיכה ממשפחתי ומהמאמן שלי", סיפרה קומרוב. "אין ספק שזהו מעמד מרגש ואני שמחה שיכולתי להביא כבוד למדינה". הוריה של אלונה עלו ארצה מאוקראינה. שני הוריה רופאים ואביה היה חבר בנבחרת אוקראינה בכדורעף.

מעלות-תרשיחא הפכה לסוג של ממלכת סייף בשנים האחרונות. ממועדון קטן הפך מועדון הסייף מכבי מעלות לאחד היצואנים של אלופי נוער בסייף  שקוטפים תארים בינלאומיים באליפויות העולם ובגביעי עולם. כך לדוגמה הסייפת דנה סטרלינקוב זכתה בשנה שעברה באליפות העולם שנערכה בסלובקיה והסייף דימה פרוחורוב זכה גם הוא באליפות העולם לנוער שהתקיימה בספרד.

הדפס