הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חובות הפועל ת"א יכוסו ע"י הערבויות של שאול אייזנברג

הערעור של בעלי קבוצת הנשים בכדורסל נדחה והוא ישלם לשחקניות, למאמן ולאיגוד הכדורסל את החובות. עורך דינו של איזנברג: "החלטה תמוהה מאוד, נפעל למיצוי זכויותנו ונפנה לבית המשפט"

רועי גלדסטון  12.06.13 - 13:19
איזנברג. הערבויות ישלמו (ברני ארדוב, וואלה!)
איזנברג. הערבויות ישלמו (ברני ארדוב, וואלה!)

אחרי שנה של דיונים, בית הדין העליון של איגוד הכדורסל דחה היום (רביעי) את ערעורו של שאול אייזנברג, מי שהיה בעלי קבוצת הפועל תל אביב לנשים, על החלטת הרשות לבקרת תקציבים לחלט את הערבויות האישיות שלו לטובת כיסוי חובות קבוצת הפועל ת"א נשים בגין עונת 2011/12.

בית הדין העליון קבע כי הרשות לבקרת תקציבים רשאית לממש את הערבויות של אייזנברג לטובת תשלום החובות של הקבוצה. החובות נאמדים בסך של כ- 200 אלף ש"ח והנושים שלגביהן אין מחלוקת הינן 5 שחקניות הקבוצה ומאמן הקבוצה. קבוצת הפועל ת"א הפסיקה את פעילותה בתום עונת 2011/12 תוך שהיא מותירה חובות כלפי שחקניותיה ומאמנה.

כזכור, שאול אייזנברג היה גם זה שעמד בראש קבוצת הגברים של הפועל תל אביב לפני שזו הפסיקה את פעולתה והתחילה מחדש כמתכונת אחרת, אז כמועדון הפועל אוסישקין שירש בהמשך את השם הפועל תל אביב. כעת, המשך דרכו של המועדון עדיין לא ברור וטרם ידוע אם הוא יקופ מחדש לקראת עונת המשחקים הבאה.

נציגו של איזנברג, עו"ד דן שווץ ממשרד גדעון פישר מסר בתגובה: "מדובר בהחלטה שגויה של בית הדין. די בקריאת ההחלטה בכדי לקבל את הרושם, כי מדובר בהחלטה המנוגדת לכללי הצדק הטבעי וכי הדברים לא יעמדו במבחן הערכאות השיפוטיות. בית הדין של איגוד הכדורסל בחר באופן תמוה, יום לאחר האסיפה הכללית הסוערת והאשמות שהטיח איזנברג כנגד התנהלות האיגוד, הבקרה התקציבית והיועץ המשפטי, ובחלוף זמן רב מגמר ההליכים בתיק, לדחות את הערעור בהחלטה לא מנומקת ותמוהה. משמעותה של החלטה זו היא פגיעה אנושה בזכות הטיעון של מר איזנברג, תוך התעלמות מטענותיו שבערעור".

"אין לי ספק", המשיך שווץ, "כי אנו נפעל למיצוי זכויותינו במסגרת איגוד הכדורסל ולאחר מכן וכפי שאנו צופים, אף נפנה לבית המשפט, על מנת להבטיח שהצדק ייצא אל האור. צר לי, שהמאמן והשחקניות נפגעים מכך, שערבות מרכז הפועל שהייתה בבקרה, נעלמה כלא הייתה, עקב רשלנות הבקרה התקציבית שליד איגוד הכדורסל".