נשיאת ברזיל לא תגיע לגמר הקונפדרציות

מחשש להתגברות המחאה, דילמה רוסף לקחה עוד צעד לאחור. אינייסטה, פירלו וניימאר מועמדים ל"כדור הזהב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.13 - 19:16
דילמה רוסף וספ בלאטר, לא יישבו שוב יחד (gettyimages)
דילמה רוסף וספ בלאטר, לא יישבו שוב יחד (gettyimages)
תחילת כתבה

בצל ההפגנות ההמוניות בברזיל נגד מדיניות הממשלה והזרמת הכסף לספורט במקום לרווחה, הנשיאה דילמה רוסף הודיעה כי לא תגיע לגמר גביע הקונפדרציות. הסלסאו אמנם תנסה לסיים את ההגמוניה הספרדית ולהניף את התואר בפעם הרביעית בתולדות הטורניר, אבל בצמרת השלטון במדינה חוששים מהחרפת המחאה בריו דה ז'ניירו.

דילמה רוסף ישבה לצד נשיא פיפ"א ספ בלאטר במשחק הפתיחה שנערך בברזיליה, שם ספגה שריקות בוז צורמות מצד הקהל הברזילאי והשתתקה אחרי משפט אחד בלבד. מספר ימים לאחר מכן נשאה נאום מפייס בשידור ישיר, אבל המפגינים עדיין לא התרצו מההבטחות שפיזרה וביטול נוכחותה באיצטדיון המרקאנה היה המוצא הטוב ביותר מבחינתה.

בינתיים, פיפ"א פירסמה את רשימת המועמדים ל"כדור הזהב" של הטורניר, המוענק לשחקן המצטיין. הנבחרות שהגיעו לגמר, ספרד וברזיל, קיבלו שני נציגים כל אחת מתוך 6 בסך הכל. מדובר באנדרס אינייסטה וסרחיו ראמוס הספרדים, לעומת ניימאר ופאוליניו המקומיים. השניים הנוספים הם אנדראה פירלו האיטלקי ולואיס סוארס האורוגוואי.

בטורניר הקודם, שנערך ב-2009 בדרום אפריקה, זכה קאקה (ברזיל) בתואר האישי. אדריאנו (ברזיל) הוכתר ב-2005, תיירי הנרי (צרפת) ב-2003, רובר פירס (צרפת) ב-2001, רונאלדיניו (ברזיל) ב-1999 ודנילסון (ברזיל) עשה זאת בטורניר שנערך ב-1997.

בגביע הקונפדרציות, אגב, עדיין מתקיים משחק על המקום השלישי בין שתי המפסידות בחצאי הגמר. אנדראה פירלו ואנדראה ברצאלי האיטלקים נאבקים בפציעות ולא אמורים לשחק במדי הסקוואדרה אזורה, לאחר שמריו באלוטלי ואיגנציו אבאטה סיימו את הטורניר עוד קודם לכן. המאמן צ'זארה פראנדלי אמור להחליף את מרבית ההרכב שלו בעקבות העייפות של 120 הדקות מול ספרד.

הדפס