ברזיל לא נכנעה 15 שנה במרקאנה, והערב?

הסטטיסטיקה עם הסלסאו לפני גמר גביע הקונפדרציות מול ספרד, הראשונה שהדיחה אותה מגביע העולם (34')

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.13 - 19:19
פברגאס וניימאר, מי יישאר עם הגביע? (gettyimages)
פברגאס וניימאר, מי יישאר עם הגביע? (gettyimages)
תחילת כתבה

המארחת זכתה בגביע העולם יותר מכל נבחרת אחרת, האורחת שולטת בכדורגל העולמי ללא עוררין כבר 5 שנים. הלילה (מ-01:00) ברזיל וספרד יתמודדו ראש בראש בגמר גביע הקונפדרציות על הרבה יותר מעוד תואר, הן ייאבקו על ההגמוניה העולמית.

ברזיל וספרד הן אמנם שתיים מהנבחרות החזקות ומנוסות בהיסטוריה, אבל רקורד המפגשים ביניהן לא עשיר במיוחד. הן התמודדו האחת מול השניה 8 פעמים בעבר, כאשר הראשונה מתוכן הייתה משמעותית ביותר. זה קרה ב-1934 ועם ניצחון 1:3 הפכה ספרד לנבחרת הראשונה שמדיחה את ברזיל מטורניר גמר גביע העולם במשחק נוק-אאוט.

ב-1950 נפגשו שתי הנבחרות באיצטדיון המרקאנה, באותו מקום בו ייערך הגמר הנוכחי. הסלסאו טחנה 1:6 את האדומים וגם ב-1962 היא ניצחה את האירופאים (1:2).גם ב-1981 הן התמודדו על אדמת ברזיל והמארחת ניצחה שוב, 0:1 באותה פעם.

הנבחרת של דל בוסקה ניצחה בשנים האחרונות את כל מחזיקות גביע העולם, מלבד ברזיל. היא גברה על אורוגוואי פעמיים והכניעה גם את איטליה, ארגנטינה, אנגליה וצרפת. הסלסאו היא הנבחרת החמישית שמגיעה לגמר גביע הקונפדרציות מול הקהל שלה, כאשר רק מקסיקו וצרפת גם הצליחו לנצח. אלא שלרשות לואיז פליפה סקולארי עומד נתון מעודד למדי.

ברזיל לא הפסידה באיצטדיון המרקאנה אפילו פעם אחת ב-15 השנים האחרונות. למעשה, ב-103 ההופעות האחרונות של הסלסאו במתקן האגדי היא נכנעה רק 6 פעמים, סיימה 23 משחקים בתיקו וניצחה 74 עם מאזן שערים 70:251. ההפסד האחרון בריו דה ז'ניירו נרשם ב-1998, אז קלאודיו "פיוחו" לופס סידר לארגנטינה 0:1 על הקנריות.

"הגישה שלי היא שהז'וגו בוניטו (המשחק היפה) עבר והתוצאות נשארות", הסביר מאמן ברזיל לואיז פליפה סקולארי את היחס שלו לאיזון בין הנאה ליעילות. "אם אשים שלושה בלמים בהרכב, העיתונאים כאן יצלבו אותי. ברזיל שיחקה יפה ב-1982 ולא זכינו. ספרד משחקת יפה וגם מנצחת. לספרדים יש נבחרת מדהימה, אבל יש לה חסרונות כמו לכל יריבה".

הרכבים המשוערים
ברזיל: ז'וליו סזאר; דני אלבס, דויד לואיז, טיאגו סילבה, מרסלו; פאוליניו, הרנאנס; אוסקר, ניימאר, הולק; פרד.

ספרד: איקר קסיאס; אלבארו ארבלואה, סרחיו ראמוס, ג'רארד פיקה, ג'ורדי אלבה; סרג'י בוסקטס, צ'אבי, אנדרס אינייסטה; ססק פברגאס, פדרו, פרננדו טורס. 

הדפס