לא נתפס: שופט דקר שחקן, הקהל ערף את ראשו בתגובה

אירוע קשה ביותר אירע בליגת חובבים בברזיל, כשקטטה בשל שריקה שנויה במחלוקת הידרדרה למחוזות איומים

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.13 - 19:56
"שום פשע, מחריד ככל שיהיה, לא מצדיק פשע נוסף"
"שום פשע, מחריד ככל שיהיה, לא מצדיק פשע נוסף"
תחילת כתבהתמיד אומרים על הדרום האמריקאיים בכלל והברזילאים בפרט, שהם לוקחים את הכדורגל יותר מדי ברצינות, ושלפעמים משחק הכדור הזה עבורם הוא עניין של חיים ומוות. הקלישאה הזו תפסה השבוע פן בלתי נתפס בברזיל, כשקטטה קשה הידרדרה למחוזות איומים והסתיימה ברצח כפול מזעזע. 

התקרית המחרידה אירעה במהלך משחק באחת מליגות החובבים הרבות שבברזיל, במחוז מאראניו שבצפון מזרח המדינה, ועוד לפני שמישהו הבין מה קרה, שתי גופות כבר היו מוטלות על הדשא.

על פי עדויות, אחד השחקנים ניגש אל השופט במחאה על שריקה שנויה במחלוקת שלו, ובין השניים פרצה מריבה שמהר מאוד הפכה לקטטה. השופט, אוטביו ג'וראדו דה סילבה, הוציא סכין ודקר למוות את הכדורגלן, ג'וסניר דוס סנטוס אבראו.

אבל הקהל שנכח במגרש לא איפשר לו להימלט, ומאותו רגע הדברים הלכו והידרדרו: מספר אוהדים תפסו את השופט, כפתו וקשרו אותו, והחלו לסקול אותו באבנים. בעודו גוסס, השופט נלקח למרכז המגרש, ושם האוהדים ערפו את ראשו לעיני כל. אדם בשם לואיס מורלס דה סוזה נעצר ע"י המשטרה, שחוקרת את המקרה ומחפשת אחר שני חשודים נוספים במעשה. "שום פשע, מחריד ככל שיהיה, לא מצדיק פשע נוסף", נמסר מהמשטרה.

הדפס