מזעזעת את העולם: עיראק כבר בחצי גמר המונדיאליטו

הסנסציה של הטורניר ניצחה 4:5 בפנדלים את קוריאה הדרומית, לאחר 3:3 דרמטי. בדקה ה-120: 3:4 פסיכי לגאנה על צ'ילה

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.13 - 21:41
תחילת כתבהנבחרת עיראק ממשיכה להדהים את העולם. המסע המופלא של החבורה המפתיעה מהמזרח התיכון נמשך גם הערב (ראשון) אחרי שהעפילה לחצי גמר גביע העולם עד גיל 20 עם ניצחון על 4:5 על קוריאה הדרומית בסיום דו קרב פנדלים (3:3 בתום 120 דקות). העיראקים יפגשו בשלב 4 האחרונות את אורוגוואי ורחוקים 180 דקות בלבד מהשלמת סנסציה עצומה. מי שהעפילה גם היא לחצי היא גאנה, שבסיום מותחן שכלל מהפך דרמטי והארכה ניצחה 3:4 את צ'ילה.

עיראק - קוריאה הדרומית 3:3 (4:5 בפנדלים)
איזה חצי גמר אדיר קיבלו הצופים שהגיעו לאיצטדיון בקייסרי שבטורקיה. אחרי שעברה את פראגוואי בשמינית הגמר, עיראק עלתה ראשונה ליתרון מפנדל מדויק של עלי פאייז (21). 4 דקות לאחר מכן קון צ'אנג הון כבר איזן, אך עוד לפני ההפסקה פרחאן שוקור החזיר את השחקנים של חאקים שאקיר לעמדת הובלה.

בדקה ה-50 הדרום קוריאנים איזנו שוב, הפעם בעזרת לי גוואן הון. אחרי ש-90 הדקות הסתיימו ללא הכרעה הקבוצות הלכה להארכה דרמטית במיוחד. 2 דקות לפני דו קרב הפנדלים (118) שוקור השלים צמד ובבגדד כבר התחילו בחגיגות אבל בתוך תוספת הזמן של ההארכה (120+2) יונג יון צ'ול הדהים והשווה בפעם השלישית.

העיראקים ישברו? ממש לא. הגיבור הטראגי של המפסידה היה גוואנג הון לי שהחמיץ את הבעיטה השישית. מיד לאחר מכן שוקור זכה גם להיות האיש שמעלה את עיראק לחצי כשדייק מהנקודה והמשיך את המסע הבלתי נתפס הזה. ביום רביעי הקרוב יערך משחק חצי הגמר בו תפגוש כאמור המנצחת את  אורוגוואי, שהעיפה אמש את ספרד החזקה.

גאנה  - צ'ילה 3:4
חשבתם שהמשחק שפתח את הערב היה דרמטי? רבע הגמר האחרון לא נפל ממנו ובסיומו האפריקאים השיגו מקום בין ה-4 האחרונות, שם יתמודדו מול צרפת. מוזס אודג'ר (11) כבש ראשון לזכות הגנאים, אך ניקולס קסטייו (23) ואנחול הנריקז (27) הפכו. אבנאזר אסיפואה-אינקום (72) שלח להארכה שם הנריקז (98) החזיר את היתרון לדרום אמריקאים שכבר פינטזו על חצי הגמר. סאליפו סיידו (113) נראה כמי ששולח את ההתמודדות הזו לעוד קרב מהנקודה, אבל רגע לפני אסיפואה-אינקום (121) שבר את הלב של צ'ילה עם שער ניצחון דרמטי לגאנה.  
הדפס