חולם בגדול. אבי ריקן: "רוצה להצליח בקבוצה החדשה"

קשר פ.צ. ציריך נשאל בראיון בשווייץ על הצדדים החזקים במשחק שלו וענה: "אתגר גדול עבורי. אני מעדיף שתשפטו אותי אחרי שאשחק". עוד נכתב עליו: "אוצר המילים שלו באנגלית קטן, אך ההתלהבות שלו גדולה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.07.13 - 20:25
"טשיירה המליץ לי להגיע". ריקן במדי ציריך (האתר הרשמי)
"טשיירה המליץ לי להגיע". ריקן במדי ציריך (האתר הרשמי)
תחילת כתבהאבי ריקן כבר לא יכול לחכות. קשר נבחרת ישראל, שעזב הקיץ את בית"ר ירושלים וחתם בפ.צ. ציריך, מעורר לא מעט עניין בשווייץ, וכעת הוא כבר מצפה בכיליון עיניים לעלות על הדשא ולפתוח את עונתו הראשונה מחוץ לישראל. בראיון שנערך עימו בשוייץ הוא הצטייר כשחקן מסקרן שכדאי לצפות בו, אבל גם כדברן לא קטן... 

"אולי בהתחלה האוהדים של ציריך שאלו 'אבי מי'?", נכתב בכתבת הפרופיל עליו, "אבל מדובר במנהיג הבלתי מעורער מבין שחקני בית"ר". הכתב שהגיע לראיין את ריקן כנראה נאלץ להמתין לו, וכך הוא תיאר את הסיטואציה: "מצאתי את ריקן במרכז המגרש הריק, מסתובב ומדבר בטלפון ארוכות. הוא ביקש שנחכה בסבלנות. לא בגלל שהוא לא רוצה להתראיין, כנראה שהוא פשוט אוהב לדבר הרבה, כמו שמיד תלמדו. אוצר המילים שלו באנגלית די קטן, אבל ההתלהבות שלו גדולה".

"בבקשה בלי שאלות על פוליטיקה, אני לא פוליטיקאי", פתח ריקן בתשובה על השאלה הראשונה שנשאל כל ישראלי בחו"ל. "המעבר לציריך הוא אתגר גדול עבורי, רציתי להגיע לכאן כי זה מועדון גדול עם חשיפה באירופה, אבל אני לא חושב על מקפצה לליגות גדולות, אלא רק איך להצליח כאן".

"אני כבר יכול לומר שציריך היא אחת מהערים הטובות בעולם", סיפר הקשר על התרשמותו", מאוד כיף כאן. החברים לקבוצה נחמדים, אבל ג'ורג' טשיירה (אקס מכבי חיפה) יודע מעט עברית ואני יכול לדבר איתו יותר מאשר עם האחרים. האמת היא התייעצתי איתו לפני שחתמתי כאן, והוא המליץ בחום שאגיע".

ריקן נשאל גם על יוסי בניון, ומדוע הוא חיכה עד גיל 25 כדי לצאת לאירופה: "יוסי חבר טוב, הוא שיחק בטופ של היבשת ותמיד כדאי לשאול לעצתו. בנוגע לשאלה השניה, אני עדיין צעיר, ועד העונה לא הייתי מוכן למעבר לאירופה. תופקדתי כמגן שמאלי הרבה זמן ורק כשהעבירו אותי לקישור התחלתי להבקיע ולהראות מה שאני באמת יודע".

ומה היה לאקס בית"ר לומר על נקודות התורפה ועל הציפיות הגבוהות ממנו? "אני לא גבוה או פיזי מאוד, אבל אל תדאגו, אני נלחם על המגרש. במה אני כן טוב? אני מעדיף לא לדבר, אלא שתחכו ותראו אותי משחק ואז תשפטו אותי. אני רוצה להיות בורג חשוב בקבוצה, על המגרש ומחוצה לו", סיכם. 

הדפס