מי זה ליאו מסי? ריברי: מגיע לי לזכות בכדור הזהב השנה

קשרה הצרפתי של באיירן מינכן בטוח שהוא השחקן הכי טוב בעולם: "הייתה לי עונה מצויינת. זה עכשיו או לעולם לא"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.13 - 18:57
תחילת כתבהבגיל 30, פרנק ריברי מתחיל להרגיש את שעון החול. הקשר הצרפתי נחשב על ידי רבים לאחד השחקנים הטובים בעולם כאשר החל את הקדנציה בבאיירן מינכן, אבל עדיין לא ממש הצליח לשבור את ההגמוניה של ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו בצמרת הכדורגל העולמי. כעת הוא מרגיש שיש לו הזדמנות חד פעמית לקחת הביתה את התואר האישי הכי נחשק שיש: כדור הזהב.

"אני חושב שעשיתי את כל מה שאפשר כדי להיות השחקן הטוב בעולם", סיפר השחקן שעזר לבאיירן לזכות בטרבל בעונה החולפת, כולל ניצחון בגמר ליגת האלופות, "נתתי עונה טובה מאוד-מאוד. זה או עכשיו או לעולם לא מבחינתי כדי לזכות בכדור הזהב. אני לא יכול לשחק יותר טוב מזה".

לריברי מצפה משימה קשה במיוחד, למרות הזכייה באליפות אירופה, מאחר וליאו מסי זכה בכדור הזהב בארבע השנים האחרונות ברציפות. מלבד זאת, הוא מעולם לא הצליח להשתחל לשלישייה הראשונה בהצבעה לפרס היוקרתי.

ריברי, שהגיע לבוואריה ב-2007 ממארסיי, התייחס גם למאמנו החדש פפ גווארדיולה, ונזכר בתקופה הקשה שלו תחת לואיס ואן חאל ההולנדי. "הדברים לא ממש הרגישו בסדר מבחינה אישית עם ואן חאל, אבל זה היה חיובי מהיום הראשון עם גווארדיולה. אפשר לחוש הכרה וכבוד הדדי איתו", סיפר הצרפתי אודות המאמן הקטאלוני.

לסיכום, ריברי התייחס גם לעתידו האישי בבאיירן: "גם אני וגם המועדון רוצים שאני אסיים את הקריירה פה. אני מקווה שעד אז אזכה בעוד הרבה גביעים. אם אגיע לסוף החוזה הנוכחי שלי פה, אז אסגור עשור שלם בבאיירן וזה יהיה באמת מגניב".

הדפס