מה הקשר בין האיסלאם למשבר בניוקאסל?

החלוץ הסנגלי פאפיס סיסה מסרב ללבוש את חולצת הפסים כי הספונסר מלווה בריבית, פעולה המנוגדת לדתו

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.07.13 - 21:14
פאפיס סיסה, הכל לפי ההלכה (gettyimages)
פאפיס סיסה, הכל לפי ההלכה (gettyimages)
תחילת כתבהחודש הרמאדאן בעיצומו, אבל בליגה האנגלית יש מוסלמי אחד שהתקופה עוברת עליו קצת יותר קשה מעל אחרים. פאפיס סיסה, החלוץ הסנגלי של ניוקאסל, החליט להחרים את חולצת המועדון וגם את האימונים בגלל מגבלות הלכתיות.

ניוקאסל עברה עונה לא פשוטה, אבל למשבר הזה לא ציפו בסיינט ג'יימס'ס פארק. סיסה הבהיר לראשי המועדון כי השריעה, ההלכה האיסלאמית, אוסרת על המאמינים להלוות בריבית ולכן הוא אינו יכול לקחת חלק בפרסום חברה שעושה זאת. ופה מתחילה הבעיה.

אותה חברת הלוואות היא גם נותנת החסות הרשמית של המועדון, מה שהוביל את סיסה להכריז כי לא ילבש את חולצת המועדון כל עוד זו נושאת את שם החברה, וונגה. הוויכוח בנושא גרם לשחקן הסנגלי לפרוש חד-צדדית ממחנה האימונים של ניוקאסל הנערך בפורטוגל.

כעת שוקלים במועדון באילו צעדים ניתן לנקוט נגד סיסה, גם מאחר ששני מוסלמים נוספים בסגל, שייק טיוטה ומוסא סיסוקו, לא העלו אף טענה בנוגע ללבישת החולצה עם סמל הספונסר הבעייתי. על פי הפרסומים בתקשורת האנגלית, היחסים בין השחקן ונציגיו לבין ראשי ניוקאסל הפכו מתוחים והחלוץ בהחלט עשוי להיזרק מהסגל.

סיסה הצטרף לניוקאסל בינואר 2012 ומאז הבקיע 26 שערים במדי המגפייז. הסכם החסות הנוכחי מול וונגה נחתם באוקטובר שעבר, עסקה שעל פי הפרסומים בממלכה אמורה להניב ללבנים-שחורים רווח של כ-8 מיליון ליש"ט בשנה.

הדפס