לנדרי מולמו ואוסה גאובדיה חתמו לעונה אצל בית"ר

המגן הקונגולזי סגר כפי שפורסם כאן לראשונה, גם הקשר הניגרי יצטרף למועדון. בנק סרב לתרום למועדון בגלל הגזענות. אלי כהן ביקש לפתוח במשא ומתן עם דור מלול. חן עזריאל מתקרב, אחרי שקיבל הצעה ל-3 שנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.08.13 - 10:34
תחילת כתבהבעלים חדשים, צרות ישנות. גם הנהלת בית"ר ירושלים הנוכחית מתקשה למצוא ספונסרים ראשיים, בדיוק כמו ההנהלה הקודמת. לאתר ערוץ הספורט נודע שבית"ר הייתה בשיחות עם אחד מהבנקים הגדולים בארץ בניסיון לגייסו כספונסר הראשי ולפרסמו על גבי חולצות השחקנים, דבר שהיה מכניס למועדון כסף רב. אלא שמדובר בנושא רגיש בבירה.

אותו בנק סרב להפוך לנותן החסות מחשש לגילויי גזענות של הקהל בהמשך העונה. בבית"ר ירושלים אישרו את הפרטים ואמרו כי עדיין נמשכות השיחות גם עם הבנק וגם עם גורמים אחרים כדי לשכנעם שהקהל השתנה.

המגן הקונגולזי לאנדרי מולמו, שעל סיכומו פורסם כאן לראשונה, עבר את בדיקת האקו לב בהצלחה וחתם על חוזה לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת, במסגרתו, הוא צפוי להשתכר כ-120 אלף יורו לא כולל תנאים נלווים. "אני מאוד מתרגש לחתום כאן. שמעתי שיש לקבוצה את הקהל הכי טוב בארץ ואני מבטיח לתת את כל כולי עבורם ועבור הקבוצה בכל אימון ובכל משחק. אני יודע שיש לנו הרבה עבודה כדי להוביל את המועדון להישגים ולמקום טוב יותר. אני בטוח שבזכות ההנהלה החדשה, שרוצה לעשות דברים טובים, אנחנו נצליח". בית"ר האיצה תהליכים גם עם הקשר הניגרי אוסה גאובדיה והחתימה אותו לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת.

בתוך כך, נמשך המשא ומתן בין בית"ר לחן עזריאל. החלוץ נפגש עם אלי טביב וחיים רביבו, וקיבל הצעה לחוזה ל-3 שנים. בסופה של הפגישה נרשמה התקרבות בין הצדדים, אך עדיין יש סעיפים שמונעים חתימה. בכל מקרה, ההערכה במועדון היא שעזריאל יחתום בקרוב.

הבלם הברזילאי לוקאס סילבה הודיע באמצעות סוכניו למאמן אלי כהן כי זהו יומו האחרון למבחנים וכי הוא מצפה לקבל תשובה. סילבה, שהגיע מקבוצת המילואים של קייזרסלאוטרן, התבקש לחכות עד רביעי בשל העובדה כי בית"ר תנהל משחק אימון מול הפועל עכו בעכו ולאחריו תינתן לו תשובה. כרגע ישנו רצון של הצוות המקצועי לראות את הבלם ממשיך, למרות שהשחקנים טוענים שעד כה לא ממש הרשים. "מדובר בשחקן אתלטי ומהיר יחסית, אבל לא כזה יכול לצאת עם הכדור קדימה. זה חשוב לבלם", סיפר אחד השחקנים. אם יוחתם, טל כחילה יבקש לעזוב את הקבוצה כדי לקבל דקות משחק משמעותיות.

המאמן אלי כהן ביקש לדבר עם דור מלול, שאמנם הגיע לבית"ר כדי לשמור על כושר, אבל מרשים באימונים מקצועית והתחבר חברתית. המגן עדיין מעדיף את האופציה של יציאה לאירופה ובודק במקביל הצעות מקבוצות נוספות.

החלוץ הברזילאי בראיין ג'ונס והחלוץ האוקראיני דימיטרו קורקישקו שיחקו בראשון למעלה מחצי שעה במשחק אימון פנימי, אך קשה היה להתרשם מיכולתם, על אף שהברזילאי הראה ניצוצות. החלטה לגביהם תתקבל במהלך הימים הקרובים. אלי טביב צפוי לשוחח עם יעקב שחר ולבקש להפחית מהסכום אותו רוצה בעלי מכבי חיפה עבור חן עזריאל (מיליון שקלים), זאת כדי שהשחקן יוכל לחזור לירושלים.

הדפס