מאמן רמת גן: אנחנו בשמיים, עכשיו צריך להגיע אל הירח

לפני הגומלין עם אשטוריל, אריק גילרוביץ' חי בחלום וכבר מפנטז על השלב הבא: "רוצה לקבל את טוטנהאם". עומר בוקסנבוים: "הם טובים יותר, אבל הלוואי שנחוש את התחושה של העפלה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.13 - 19:00
תחילת כתבה

בתחילת העונה שעברה, עוד לפני שידענו מי האלופה, לפני שירדו שתי קבוצות ללאומית ולפני שאחת מהן לקחה את הגביע, איש לא האמין שהפועל רמת גן תגיע לרגע הזה. האורדונים נחתו הישר לסיבוב השלישי במוקדמות הליגה האירופית, עם גביע ביד, ציפיות נמוכות והרבה רצון להוכיח לכולם שהם ראויים למקום הזה. במשחק הראשון, הם עשו את העבודה בניגוד לכל הציפיות. חניכיו של אריק גילרוביץ' הגיעו לפורטוגל המאיימת והוציאו 0:0 מול אשטוריל, קבוצה שחזקה מהם בהרבה. מחר (חמישי, 20:00), תארח הפועל ר"ג את הפורטוגלים למשחק הגומלין כשעל הפרק מונח הכרטיס לפלייאוף.

הפועל רמת גן זו קבוצה צנועה, דלת תקציב ובעלת ציפיות נמוכות, אבל היא לא מוכנה להתפשר על תוצאות. אריק גילרוביץ' השאיר בסגל שחקן אחד שהיה שותף לירידה ללאומית בעונה שעברה, הקפטן, עומר בוקסנבוים. כל השאר שוחררו או נמכרו. הסגל הנוכחי הוא חדש לחלוטין, אבל נראה שהחיבור ושיתוף הפעולה נושאים פרי.

במסיבת העיתונאים נראה המאמן אריק גילרוביץ' כמי שנהנה במיוחד מהמעמד וסיפר: "האנרגיות טובות, עוברים עלינו ימים יפים. אנחנו נמצאים בחלום עם כל האווירה מסביב ואנחנו כבר נוגעים בחלום אחרי המיני סנסציה שעשינו בחוץ. אמרתי גן לשחקנים - אנחנו כבר בשמיים עכשיו צריך להגיע לירח. זה בידיים שלנו, אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף".

גם כעת גילרוביץ' לא סבור שהקבוצה שלו פייבוריטית ואמר: "הם עדיין עדיפים עלינו בכל הפרמטרים אבל הוכחנו שעם לב ונשמה אפשר להתמודד מול כל קבוצה. הסיכויים הם לרעתנו, אבל אנחנו באים לנצח. יש לי 11 פטישים בהרכב".

לצערם של האורודנים הם ייאלצו לשחק באיצטדיון ר"ג שצפוי כמובן להיות ריק יחסית והמאמן הוסיף: "איצטדיון ר"ג לא ירגיש בית, אולי אפילו ירגיש כמו מגרש חוץ. אם אנשים היו מאמינים באמת שנוציא 0:0 בפורטוגל אולי היו מתאמצים לשנות את זה.

ומה יקרה במידה שהסנסציה תושלם? גילרוביץ' כבר מפנטז: "אם נעפיל זו תהיה התפרצות יצרים, אני אכנס לשיגעון, לא אדע מה לעשות עם עצמי. אני רוצה לקבל את טוטנהאם אם נעפיל לשלב הבא. בא לי לפגוש אותם".

גם הקפטן בוקסנבוים דיבר לקראת ההתמודדות ואמר: "אחרי שחווינו את החוויה במשחק הראשון בפורטוגל אנחנו מאוד רוצים להמשיך לחלום. הם מגיעים לחום וללחוץ של ישראל ויהיה להם קשה. הם קבוצה טובה יותר אבל נעשה את המקסימום ונקווה שנמשיך לחלום. אנחנו מועדון מאוד צנוע והכל חדש לנו. על האפשרות שיעפילו לפלייאוף הוסיף: "קשה לתאר מה אתה חווה ברגע של שער או ניצחון במסגרת הזו. הלווואי ונחוש את זה".

הדפס