8 ימים לפתיחת העונה: 1:3 לברצלונה על כוכבי מאלזיה

בלי מסי שנח עקב פציעה קלה, ניימאר, פיקה וססק (שהסתבך בעימות וגם נפצע) כבשו לקטלונים. בראשון הבא: לבאנטה מחכה להם

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.08.13 - 17:36
ססק הסתבך בעימות (GETTYIMAGES)
ססק הסתבך בעימות (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

זה לבטח לא היכולת שתספיק לליגה, אבל לפחות 'טאטה' מרטינו יכול להגיע לפתיחת העונה אחרי ניצחון נוסף. ברצלונה ניצחה היום (שבת) 1:3 את כוכב מלזיה גם ללא ליאו מסי, שזכה למנוחה לנוכח פציעה קלה ממנה הוא סובל וגרם לאכזבה לקהל הרב באצטדיון. 

בעוד 8 ימים מחכה לבארסה המשחק הראשון ב'לה ליגה' נגד לבאנטה וכמו שזה נראה כרגע, הפרעוש צפוי להיות כשיר למפגש, אז אל תדאגו.

בכל מקרה, היו שני אנשים מרכזיים במשחק הזה. הראשון, ניימאר. נו, טוב אתם יודעים. ללא מסי, רוב תשומת הלב הופנתה לברזילאי. הוא החזיר עם שער נפלא במחצית הראשונה ולאחר מכן הוחלף כי סבל מכאבים. האיש השני שהיה במרכז העניינים הוא ססק פברגאס.

הקשר הבקיע את הגול הראשון של הספרדים בנגיחה, החליף דחיפות עם שחקן יריבה בסיום המחצית הראשונה (לא דבר שכיח במשחקי ראווה) ונפצע לקראת סיום המשחק, דבר שלבטח גורם ללא מעט דאגה בקטלוניה. על פי הדיווחים, הוא סובל ממתיחה, נמצא בספק לפתיחת העונה, אבל הוא יעבור בדיקות נוספות.

חוץ מזה, חייבים לתת מחמאות לכוכבי מלזיה, שהיוו יריב לא רע בכלל ואפילו כבשו שער, שגרם לאצטדיון המקומי לרעוד. השחקנים המקומיים והאוהדים לבטח יזכרו את החוויה עוד הרבה שנים. עכשיו, רק תחשבו כמו חבל שלא נערך כאן אצלנו בישראל משחק אמיתי ולא רק אימון..

מהלך המשחק
הפערים נראו כבר בדקה ה-1 כשבארסה הפעילה לחץ מהפתיחה. למרות הלחץ הקטלוני דווקא ההזדמנות הראשונה המסוכנת היתה שייכת למאלזים כאשר טלאה מצא את הקורה בדקה ה-19. 7 דקות אחר כך, ניימאר חתך את ההגנה ומ-12 מטרים בעט מעל המשקוף. שתי דקות אחר כך, אינייסטה ירה ליד הקורה.

בדקה ה-32, ניימאר הכניס כדור לג'ורדי אלבה שחתך מהאגף, הגביה לרחבה ומשם ססק פברגאס נגח פנימה - 0:1. 8 דקות אחר כך, האצטדיון במלזיה רעד: אלבה הרחיק בצורה שערורייתית, ויא יא בעט מ-12 מטרים חזק ומדויק - 1:1. בדקה ה-43, ניימאר קיבל את הכדור בתוך הרחבה, ותוך כדי נגיעה אחת השאיר את השומר מאחור ובעט פס מדויק פנימה - 1:2. שער גדול.

פברגאס הסתבך בעימות ממש סמוך למחצית כשהחליף דחיפות עם שחקן היריבה. ניימאר הוחלף אבל ברצלונה המשיכה לשלוט ובדקה ה-59 מהלך התקפי נפלא של הקטלונים הסתיים בבעיטה של אינייסטה שהלכה מחוץ למסגרת. בדקה ה-75, פיקה הבקיע את השלישי לבארסה עם בעיטה מ-10 מטרים - 1:3. 10 דקות לסיום, ססק נפצע ופונה החוצה. סיבה לדאגה עבור 'טאטה'. נצטרך לחכות ולהמתין לאבחנה.

הדפס