"מציע למכבי ת"א לחכות עם החגיגה עד שהערעור ייבחן"

אפרים ברק, הנציג הישראלי ב-CAS, הסביר: "לא יודע מה חארקוב תטען שלא נטען כבר. נחליט עד המשחקים"

עודד הלפרין
עודד הלפרין  14.08.13 - 19:13
תחילת כתבהאופ"א החליטה היום (רביעי) להעלות את מכבי תל אביב לשלב הבתים של הליגה האירופית באופן אוטומטי, בעקבות הרחקתה של מטאליסט חארקוב מאירופה והקפצת פאוק סלוניקי לליגת האלופות. אבל האוקראינים עדיין יכולים להגיש ערעור אחרון ל-CAS, בית הדין הגבוה לספורט, מה שאומר שלצהובים מומלץ לא לרתום את הסוסים לפני העגלה.

"אני לא חושב שמכבי יכולה לשמוח באופן פורמלי כל עוד ההחלטה עשויה לעמוד לערעור", אמר עו"ד אפרים ברק, הנציג הישראלי ב-CAS, "הייתי מציע להמתין עם השמחה עד שנדע אם יש ערעור, ועד שידעו את תוצאות הערעור. ה-CAS מודע לצורך לערוך תהליכים כאלה בדחיפות ואנחנו ערוכים לכך ועושים את זה הרבה. אם הערעור יוגש היום או מחר, ה-CAS יקבע מועד דחוף לדיון וכנראה יתן החלטה לפני מועד המשחקים".

"מאחר ומדובר כאן כבר במצב ש-3 ערכאות משפטיות מצאו אותם אשמים, גם בהתאחדות האוקראינית, גם ב-CAS וגם באופ"א, אין לי מושג איזה טענות חדשות או נוספות הם יכולים להעלות", אמר עורך הדין ביחס לסיכויי חארקוב להצליח בערעור.

ברק סיכם: "יכול להיות שהם ילכו לכיוון אחר לגמרי, של טענות פרוצדורליות על ההליך וכל מה שקרה בהליך, מהטעם שהאוקראינים מודחים בשלב מתקדם של התחרויות. אבל ברמת המהות קשה לי לראות טענות שעד היום הם לא טענו".

הדפס