בנאדו: זו מוליכת הטבלה בליגה הרומנית, אז מי אנחנו שנזלזל?

למרות שכבר עבר שני שלבים במוקדמות הליגה האירופית, מאמן מכבי חיפה יודע שאסטרה תהיה משוכה גבוהה בהרבה: "ניצחון ייתן לנו דחיפה גדולה להמשך העונה כולה". בוקולי: "אם לא נבוא מוכנים, נקבל בראש". גולסה צפוי לשוב לסגל

תומר לוי
תומר לוי  21.08.13 - 17:18
תחילת כתבה

עם כל יום שעובר, הדריכות במכבי חיפה גוברת. המשימה הרצינית הראשונה של אריק בנאדו תגיע מחר (חמישי), כשסגנית האלופה שלו תעלה למשחק הראשון בפלייאוף הליגה האירופית ותארח את אסטרה ג'יורג'יו. הערב ערך בנאדו את מסיבת העיתונאים הרשמית לקראת המפגש ונשמע מוכן במיוחד לקראת המשימה הסופר-חשובה שלו.

על פי התרגולים של הימים האחרונים, ההערכה היא שבנאדו יהמר על אותו ההרכב שניצח את ונטספילס הלטבית בסיבוב השלישי. המשמעות היא שבהתקפה אנחנו נראה את עזרא, קטן וראיוס משתפים פעולה, כשלפניהם בחוד יוצבו תורג'מן ואבוחצירה.

"היריבה היא קבוצה טובה שנמצאת בכושר טוב", פתח אריק בנאדו את דבריו. "אם נעבור, זה ייתן דחיפה אידרה ובטחון גדול לפתיחת העונה. זה חשוב למועדון ולקהל. עם זאת, המפגש יוכרע רק אחרי הגומלין, כך שמחר לא יוכרע כלום".

המאמן הירוק המשיך לנתח את איכות היריבה שלו: "יש לה התקפה מסוכנת, עם שחקנים צעירים ודינמיים. הם עברו כבר 3 שלבים, אבל למדנו אותם ואנחנו מכירים אותם. יש לנו שבוע קשה, עם שלושה משחקים חשובים מאוד. זה אינטנסיבי כרגע, אבל יש לנו סגל טוב ורחב, כך שאנחנו מוכנים".

בנאדו המשיך, ואם למישהו לא היה ברור עד כמה הוא חושש מהמשחק הזה, הרי שהחותמת הסופית הגיעה: "אני והקבוצה שלי לעולם לא נהיה שאננים, כי מי אנחנו שנזלזל במוליכת הטבלה ברומניה?. עם זאת, זה שאין גביע טוטו זה לא תירוץ. לא נשתמש בזה".

"האם מבחן הכי רציני בקריירה?", נשאל בנאדו, ומעט התחמק: "זה בהחלט מבחן, אבל כבר עמדתי בכמה כאלו. אם אהיה מאמן עוד הרבה שנים אז יהיו לי המון מבחנים. אני אוהב אתגרים, כי זה גורם לכולם לבוא בשיא המוכנות".

גם גוסטבו בוקולי נכח במסיבת העיתונאים: "הנציגות של רומנים תמיד טובות, אבל אצלנו בבית אנחנו יודעים מה צריך לעשות כדי. זה משחק חשוב למועדון וכל אחד יודע כמה הוא צריך לתת מעצמו, ולא משנה כמה דקות הוא יקבל. יודעים שלא יהיה קל ושאם לא נבוא מוכנים, נקבל בראש".

אייל גולסה, שבמשחק הבית האחרון לא נכלל בסגל, יחזור לספסל וככל הנראה מי שישב שם לצידו הוא דינו אנדלובו, שהחלים מפציעה. גם עידן ורד ממשיך בהתאוששות והוא נמצא בסגל למשחק לראשונה העונה, בעוד שאביחי ידין יחכה להזדמנות אחרת והוא לא בסגל. גם סינטיהו סולליך, שעתידו לא ברור, לא בסגל.

בנאדו ערך לחניכיו אסיפה שכללה סקירת מידע על הקבוצה הרומנית ואמר: "מדובר בקבוצה רצינית עם שחקנים טובים, שנמצאת גם במומנטום מצויין לאחרונה. אני מאמין בכם, ובטוח שיהיה משחק טוב". קצב מכירת הכרטיסים משביע רצון, וההערכה היא שקרוב ל-12,000 צופים יהיו בקריית אליעזר.

בתוך כך, היום התקיימה פגישה עם גזבר העירייה ג'קי וואחים לבין הנהלת חיפה, בראשות יעקב שחר, סגנו עוזי מור והמנכ"ל איתמר צ'יזיק. הפגישה הוגדרה כטובה ובמהלכה נרשמה התקדמות במספר נושאים. לבקשת הקבוצה, וואחים הגיע לבדוק את המקתנים בכפר גלים ובקצף והתרשם לטובה. הפגישה נועדה לקדם את שיתוף הפעולה לקראת חניכת האצטדיון החדש, ובמועדון הביעו שביעות רצון מתוצאותיה.

הדפס