9.90 לבולט בליגת היהלום: ''הזינוק שלי נהיה איטי יותר''

הפנומן סיים ראשון בציריך והתלונן: "הפתיחה שלי נחלשת ככל שסוף העונה מתקרב". פרייז'ר ניצחה ב-200, מריט קטף את הבכורה ב-400 ובונדרנקו ממשיך לאיים על סוטומאיור

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.13 - 23:39
מחכה לחופש. בולט (GETTYIMAGES)
מחכה לחופש. בולט (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהאמנם אליפות העולם כבר מאחורינו, אבל חובבי האתלטיקה ממשיכים ליהנות, וטובי האתלטים בעולם ממשיכים לספק את הסחורה. הערב (חמישי) בציריך, סבב ליגת היהלום הלפני אחרון לעונה הנוכחית הפיק לנו עוד רגע קטן של התעלות, כשאוסיין בולט ניצח במקצה 100 המטרים עם תוצאה של 9.90 שניות.

בולט קטף את המקום הראשון וזאת למרות זינוק לא טוב שלו, וזאת בלשון המעטה. אבל אלוף העולם לא נתן לפרט פעוט כמו זינוק רע לעצור אותו, ואחרי מספר צעדים הוא כבר הספיק להקדים את ניקל אשמד (9.94 ש') וג'אסטין גאטלין (9.96), שחצו את קו הסיום ממש מעט אחריו. "ככל שהעונה מתקדמת, הזינוק שלי הולך והופך איטי יותר", סיכם בולט את הסיפור.

גם במקצה 400 המטרים קיבלנו סיומת צמודה, כקיראני ג'יימס הגיע אל המטרים האחרונים צמוד צמוד אל אלוף העולם לשון מריט, אבל האמריקאי סיפק פניש נהדר וחצה את הקו סיום ראשון עם תוצאה של 44.13 שניות, כשג'יימס הסתפק ב-44.32. את המקום השלישי לקח הצ'כי פאבל מאסלק, עם 44.91.

אצל הנשים, מירוץ ה-200 מטרים לא הביא הפתעות, כששלי אן פרייז'ר המשיכה את הכושר המצויין שלה ממוסקבה ועצרה את השעונים על 22.40. מוריאל אהורה ראתה את גבה של הג'מייקנית וסיימה עם 22.66 ואת השלישייה הראשונה השלימה האוקראינית מריה ריימיין.

בקפיצה לגובה, בוגדן בונדרנקו עדיין לא שבר את שיא העולם, אבל אלוף העולם ממשיך לנסות, ולא מופרך להמר שקרב היום ובו סוטומאיור ירד למקום השני בהיסטוריה. האוקראיני הנפלא צלח גובה של 2.33 כבר אחרי 2 קפיצות, והבטיח נצחון. 

הדפס