שואו, ביזנס: למה מכבי ת"א מתעניינת בסטודמאייר?

הפער המשמעותי בין השכר הגדול של טיוס לזה של אמארה, המשמעות מול והקהילה היהודית והרצון של הסנטר לשחק ביורוליג. הסנטר צפוי לעמוד במרכז הקיץ הקרוב של הכדורסל הישראלי, מבט לתוך המאבק הצפוי בין שני המועדונים הגדולים בכדורסל בארץ

רועי כהן
רועי כהן  30.05.19 - 11:15
תחילת כתבה

בדרך לרעידת אדמה בכדורסל הישראלי? אמארה סטודמאייר, אחד מהכוכבים הכי גדולים שנחתו בישראל שהפך לפנים של הפועל ירושלים בשנים האחרונות, נמצא לפני צומת דרכים. דווקא אחרי עונה טובה בארנה, היריבה המיתולוגית מכבי ת"א, מתכננת מהלך בו תשים את הידיים על כוכב היריבה.

אז למה אצל האלופה שוקלים את המהלך ומה הוביל להתעניינות? יש לכך כמה סיבות. אחרי הליך ארוך, אמארה סטודמאייר קיבל השנה אזרחות והפך לישראלי, בצעד שנעשה בתיווך הפועל ירושלים, שפעלה רבות בנושא. קבלת האזרחות של סטודמאייר הפכה אותו לאטרקטיבי אף יותר ופתחה אצלו את התיאבון לשחק יותר בישראל.

אמארה אומנם נהנה מאוד בהפועל ירושלים, אבל בראיון ל-"Sports Rabbi" סיפר שהוא רואה את עצמו משחק יותר מפעם בשבוע, והלו"ז של היורוליג לא יהווה בעיה עבורו. סטודמאייר אף ביקר השנה במשחק של מכבי ת"א, בו הירבה לצלם תמונות ונראה נרגש מהאווירה המיוחדת של יום חמישי בהיכל.

למקורביו, האמריקני סיפר שהיורוליג בהחלט מעניין אותו, אך במקביל הוא ינסה למצות את האופציות שוב ב-NBA. סטודמאייר בן ה-36 ככל הנראה לא יצליח שוב להשיג את החוזה המיוחל, מה שמשאיר אותו עם אופציות באירופה לקראת העונה הבאה. בהפועל ירושלים סיכמו עימו שיושחחו איתו רק בסיום העונה על המשך הדרך, אבל כבר הביעו נכונות לחתום איתו על הארכת חוזה לעונה נוספת, אבל כאן גם נוסף הנושא הכלכלי.

חוזהו של הסנטר בבירה עומד על 400 אלף דולר לעונה, כשהחשש אצל האדומים הוא שהם לא יצליחו להתחרות עם הכסף של מכבי ת"א, שגם כן מחפשים סנטר שישמש כגיבוי לטארליק בלאק.

בינתיים, הצהובים נתקלים בקשיים במשא ומתן עם אלכס טיוס, שמרוויח 800 אלף דולר לעונה ואף במגעים בין הצדדים דרש 2.5 מיליון דולר לשנתיים. גם אם סטומדאייר יקבל שדרוג בהיכל, הוא יהיה זול משמעותית מטיוס, והמשמעות של צירופו היא הרבה יותר מרק על הפרקט.

אצל הצהובים רואים באמארה סטודמאייר כשחקן בעל ערך מיתוגי מאוד משמעותי מול היורוליג. בנוסף, הסנטר מאוד דומיננטי בקהילה היהודית, והצהובים יודעים שיוכלו לחזק את התדמית שלהם בתוך הקהילה עם צירופו של הסנטר.

בכל מקרה, אם האמריקני ירצה לבצע את המעבר, הוא יצטרך למכור את המניות שהוא מחזיק בהן בהפועל ירושלים כרגע. כרגע המניות מופקדות בנאמנות, אך מן הראוי ששחקן שמשחק בקבוצה אחת, לא יחזיק במניות אצל יריבה מאותה הליגה.

אז נכון, ההתעניינות הראשונית של מכבי ת"א בסטודמאייר עדיין רחוקה מלהבשיל להצעה קונקרטית, אבל כבר עכשיו ברור שהסנטר יעמוד במרכז קיץ דרמטי, כשכל החלטה שלו עשויה להיות משמעותית לקבוצות הפאר בישראל.

הדפס