אוהבת פנדלים: מספרי הגביע של בני יהודה

הרצף שנקטע והשיא השלילי שנתניה עלולה לשבור

יוסי מדינה  16.05.19 - 00:18
תחילת כתבה

כמה דרמטי ואכזרי הוא מפעל הגביע. ניצחון 4:5 בפנדלים (אחרי 1:1 ב-120 דקות) העניק לבני יהודה את התואר בפעם הרביעית בתולדותיה ובפעם השניה בתוך שלוש שנים, בעוד מכבי נתניה נותרה עם לב שבור.

הזכייה הרביעית של בני יהודה בגביע מעלה אותה למקום החמישי בטבלת הזוכות בגביע. בכך, היא משתווה להפועל חיפה, שגם לה ארבע זכיות, ומעל שתיהן ניצבים ארבעת המועדונים הגדולים של הכדורגל הישראלי – מכבי תל אביב, הפועל תל אביב, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה.

באופן סמלי, זו הפעם השלישית שבה בני יהודה זוכה בגביע אחרי דו קרב פנדלים. כך היה גם ב-1981, אז היא ניצחה את הפועל תל אביב, ולפני שנתיים, כשניצחה את מכבי תל אביב. בכלל, זו הפעם השלישית ברציפות שהגמר מגיע להארכה, רצף שנרשם בפעם השנייה אי פעם ולראשונה מאז הגמרים של השנים 1998-2000.

הזכייה של בני יהודה מגיעה אחרי שהיא מבצעת סוג של מהפך. היא מחקה יתרון של מכבי נתניה בדרך לניצחון בפנדלים. הפעם הקודמת שבה נרשם מהפך כזה היה בגמר של 2013, אז קרית שמונה כבשה ראשונה, אבל הפועל רמת גן איזנה וניצחה בפנדלים. מי שהיה בהרכב של המפסידה גם הערב וגם ב-2013 היה כמובן השוער דני עמוס.

בני יהודה קוטעת רצף די מעניין שנוצר בגביע. ב-2012 זכתה הפועל תל אביב בגביע בפעם השלישית ברציפות ובשש העונות מאז הניפו את הגביע שש זוכות שונות. למעשה, בני יהודה היא הראשונה מאז שזוכה בשני גביעים.

מן העבר השני, מכבי נתניה תמשיך לחכות לתואר הבא שלה. 41 שנים עברו מאז הגביע הבודד של מכבי נתניה והיא מתקרבת לעבר ההפרש הגדול ביותר בין שני גביעים עוקבים. השיא הזה נקבע על ידי הפועל חיפה בעונה שעברה, שזכתה בגביע אחרי 44 שנות המתנה.

הדפס