דאבור: "סביליה לא שילמה כדי שלא אשחק שם"

הכוכב ל-5 באוויר: "לא האמנתי שמכבי ת"א תצליח כל כך"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.19 - 14:06
תחילת כתבה

אל תעירו את מונאס דאבור מהחלום. אחרי שעסקת העברתו לסביליה בקיץ הושלמה, הליגיונר הישראלי הכי בכיר כיום נערך לקראת המפגש הכפול מול קלאב ברוז' בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית ובינתיים, היום (שני) הוא התראיין לתכנית הרדיו "חמש באוויר".

"סביליה לא שילמה סכומים כאלה גדולים כדי שאשב על הספסל", אמר דאבור כשנשאל על התחרות הסופר קשה שמצפה לו בסגל של האנדלוסים בעונה הבאה. "אני כבר חמש שנים באירופה ומרגיש מוכן לזה, גם מנטאלית וגם גופנית".

על השינוי בחשיבה שלו ככוכב כדורגל: "ההצלחה בליגה האירופית נתנה לי את התחושה שהגיע הזמן לעשות את הפריצה ואני שמח להצטרף למועדון כל כך גדול כמו סביליה. אין ספק שתהיה לי תחרות גדולה, אבל כדי להגיע לטופ צריך להתחרות עם הטופ. מקווה שהיא תסיים את העונה בטופ 4  כי הסגל שווה ליגת האלופות".

דאבור נשאל גם על ההצלחה הגדולה של הקבוצה בה גדל, מכבי ת"א: "לא האמנתי שמכבי ת"א תצליח כך, אבל האמנתי שהיא תזכה באליפות העונה. כל שאר הקבוצות הגדולות לא בשיאן, אבל לא צריך לקחת את זה ממכבי ת"א. היא עושה דברים נהדרים ואני שמח בשביל כולם שם".

לקראת פתיחת קמפיין מוקדמות יורו 2020 והמפגש הפיקנטי שמצפה לו מול אוסטריה: "לא אשכח מאיפה באתי. זה משחק מעניין ומיוחד בשבילי, אבל אני מקווה להיות זה שיחייך בסוף. אנחנו לא צריכים להסתכל על היריבות מלמטה, אבל גם לכבד. אוסטריה פייבוריטית וסלובניה קשה מאוד. נאמין בעצמנו וננסה לנצח בכל משחק".

האם הוא מרגיש את עצמו כאחד השחקנים המובילים בנבחרת ישראל כיום? "אני לא מרגיש מעל שחקנים כמו בירם כיאל ואחרים, אבל אני כן רוצה לקחת אחריות", אמר דאבור. "הראנו כבר שאנחנו יכולים לעשות דברים יפים ואני מקווה שנתחיל את הדרך שלנו בצורה מוצלחת".

הדפס