סוף לקריירה מרשימה: יאיא טורה פרש

סוכנו של אקס סיטי וברצלונה סיפר שהוא שואף לאמן באנגליה

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.19 - 13:38
סוף לקריירה מרשימה (GETTY)
סוף לקריירה מרשימה (GETTY)
תחילת כתבה

קריירה אדירה מגיעה לסיומה. סוכנו של יאיא טורה, דמיטרי סלוק, הודיע היום (שישי) שהוא תולה את הנעליים אחרי 18 שנים. אקס מנצ'סטר סיטי וברצלונה, שלא הרבה לשחק באולימפיאקוס העונה ינסה כעת לעשות את המעבר מכר הדשא לקווים ויחל בקריירת אימון.

"אני אומר זאת בפעם הראשונה: יאיא החליט לסיים את הקריירה בתור אלוף, במשחק ההוקרה שנערך לו במנצ'סטר סיטי לפני שנה", סיפר סלוק. "הוא אחד השחקנים הטובים באפריקה והייתה לו אחת הקריירות הגדולות בכדורגל האפריקאי ולכן הוא צריך לעזוב את הכדורגל בצורה יפה כשהוא בשיא. הוא היה יכול לשחק חמש שנים נוספות, אבל החלטנו שהוא לא יכול להוריד את הסטנדרטים שלו".

בנוסף, סלוק סיפר שאחת השאיפות הגדולות של טורה היא לאמן בפרמיירליג: "הוא החליט לפתוח בשלב חדש בחיים שלו ולהתחיל לאמן. אני בטוח שהוא יגיע רחוק יותר בתור מאמן אפילו מאשר כשחקן. אין אף מאמן אפריקאי בפרמיירליג".

טורה החל את הקריירה המקצוענית שלו בבוורן ואחרי עונה אחת באולימפיאקוס ואחת נוספת מוצלחת במונאקו, עשה את קפיצת המדרגה והצטרף לברצלונה. הוא היה חלק מתור הזהב שלה וזכה איתה בליגת האלופות ב-2009 ושתי אליפויות ספרד. בקיץ 2010 הצטרף למנצ'סטר סיטי בה היה אחד הכוכבים הגדולים, רשם במדיה שלוש אליפויות ואף שימש כקפטן שלה. בין לבין, זכה בתואר שחקן השנה באפריקה במשך ארבע שנים רצופות (2011-2014).

הדפס