מכבי חיפה יכולה לפגוש את דברצן במוקדמות

צומצמו הרשימות של היריבות האופציונליות לירוקים וגם לב"ש

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.19 - 20:24
תחילת כתבה

ארבע שנים אחרי שהעפילה בפעם האחרונה בתולדותיה לשלב הבתים של ליגת האלופות, מכבי ת"א מתחילה לחלום שוב. הצהובים יוגרלו מחר (שלישי) למעגל המשחקים של מוקדמות ליגת האלופות וייאלצו לעבור שלושה סיבובים כדי לעלות בפעם השלישית בתולדותיהם למפעל הנוצץ ביבשת. בינתיים, רשימת היריבות האופציונאליות של מכבי חיפה והפועל באר שבע צומצמה. שתיהן גם גם תוגרלנה מחר, אך לסיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית.

האפשרויות של מכבי חיפה לסיבוב הראשון בליגה האירופית, לפי האתר הרשמי של אופ"א:
- מילסאמי אורחיי, מולדובה
- מורה, סלובניה
- דברצן, הונגריה
- בננטס ירוואן, ארמניה
- ז'ונס אש, לוקסמבורג

האפשרויות של הפועל באר שבע לסיבוב הראשון בליגה האירופית, לפי האתר הרשמי של אופ"א:
- אוניברסיטטה קראיובה, רומניה
- בלזן, מלטה
- לאצ'י, אלבניה
- שקופי, מקדוניה הצפונית
- פטרוקוב, מולדובה
- נרבה טרנס, אסטוניה

מכבי ת"א לא תהיה מדורגת בסיבוב המוקדמות השני, שבו תחל את דרכה. היריבות הפוטנציאליות שלה הן סלטיק (ניר ביטון), פ.צ קופנהאגן, דינמו זאגרב, באטה בוריסוב, אסטנה, לודוגורץ (דן ביטון ומאוויס צ'יבוטה), אפועל ניקוסיה, קרבאח אגדם, מאריבור והכוכב האדום. כל היריבות בלי יוצא מהכלל, כבר העפילו בשנים הקודמות לשלב הבתים של ליגת האלופות. אם תעבור, מכבי לא צפויה להיות מדורגת בסיבוב השלישי והרביעי (הפלייאוף), שם היא עשויה לפגוש גם את אייאקס, שהעפילה לחצי גמר ליגת האלופות בעונה החולפת וכן יאנג בויז וסלביה פראג.

כמו כן, בני יהודה, מתוקף היותה מחזיקת הגביע, תצטרף למכבי חיפה והפועל ב"ש בסיבוב השלישי. כבר כעת ניתן לומר שחיפה תהיה מדורגת רק בסיבוב הראשון בשל הניקוד הנמוך שצברה באירופה, ואילו ב"ש תהיה מדורגת בשלושת הסיבובים הראשונים, אם וכאשר תעפיל.

בסיבוב הבא עולים ברמה. ב"ש תוכל להגריל יריבות מקפריסין כמו AEL לימאסול, קילמרנוק הסקוטית, קאירט אלמאטי מקזחסטן וזריניסקי מוסטר מבוסניה, בעוד חיפה עלולה להיתקל במשוכות גבוהות מדי בדמותן של רומא, איינטרכט פרנקפורט, אספניול, וולבס, לגיה ורשה, שטרסבורג, פרטיזן בלגרד, גלזגו ריינג'רס ועוד רבות וחזקות.

בני יהודה מתחילה בסיבוב השלישי עלולה להתקל ביריבות האחרונות שציינו ובנוסף גם למפסידות חזקות ממוקדמות האלופות. באר שבע, לעומתה, תוכל להתמודד מול יריבות לא מדורגות, כשהבולטות בסיבוב זה הן אוסטריה וינה של אלון תורג'מן, רויאל אנטוורפן של ליאור רפאלוב וטרבזונספור של טוני וואקמה. הסיבוב הרביעי, שבו אף אחת מהישראליות לא אמורה להיות מדורגת, יהיה איכותי ביותר ויכלול את כל המדורגות מהסיבוב השלישי.

לוח המשחקים

ליגת האלופות
23/24.7 - סיבוב מוקדמות שני, משחק ראשון
30/31.7 - סיבוב מוקדמות שני, גומלין
6/7.8 - סיבוב מוקדמות שלישי, משחק ראשון
13.8 - סיבוב מוקדמות שלישי, גומלין
20/21.8 - שלב הפלייאוף (סיבוב רביעי), משחק ראשון
27/28.8 - שלב הפלייאוף, גומלין

ליגה אירופית
25.7 סיבוב מוקדמות שני, משחק ראשון
1.8 סיבוב מוקדמות שני, גומלין
8.8 סיבוב מוקדמות שלישי, משחק ראשון
15.8 סיבוב מוקדמות שלישי, גומלין
22.8 סיבוב פלייאוף (סיבוב רביעי), משחק ראשון
29.8 סיבוב פלייאוף, משחק שני

הדפס