עדיין בעניינים: פדרר הפך פיגור בדרך לרבע

צפו: הפנומן גבר 1:3 על פוצ'וביץ' ויפגוש את סנדגרן. ג'וקוביץ' מחץ 0:3 את שוורצמן. ראוניץ' דילג מעל צ'יליץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.01.20 - 14:24
תחילת כתבה

בווידאו: תקציר הניצחון של פדרר

אל תספידו אותו, גם כשהוא בפיגור. רוג'ר פדרר העפיל היום (ראשון) לרבע גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה עם ניצחון 1:3 על מרטון פוצ'וביץ'. הפנומן נקלע לפיגור עם 6:4 במערכה הראשונה, אך התעשת כמו גדול והשיג 1:6, 2:6, 2:6 בדרך למפגש עם טניס סנדגרן.

אחרי שבשנה שעברה הוא הפסיד בסיבוב הרביעי, השווייצרי הפעם העפיל לרבע גמר של גרנד סלאם בפעם הרביעית ברציפות. 44 ווינרים (לעומת 15 בלבד של יריבו ההונגרי מהמקום ה-67 בעולם) עזרו לפדרר, השלישי בעולם, להשיג את הניצחון, למרות שנשבר ואיבד את הסט הראשון.

אחרי המותחן מול ג'ון מילמן בסיבוב הקודם, הפעם האיש שזכה באליפות אוסטרליה שש פעמים בעבר השיג את הניצחון כעבור 2:13 שעות 'בלבד'.

בינתיים, גם אלוף אוסטרליה המכהן כאן ובגדול. נובאק ג'וקוביץ' עשה הבוקר צעד נוסף לעבר תואר מייג'ור מספר 17 בקריירה עם ניצחון קליל על דייגו שוורצמן 3:6, 4:6, 4:6 שהעלה אותו לרבע הגמר במלבורן. דרכו של נולה אמורה להצטלב עם זו של רוג'ר פדרר בחצי, אבל לפי היכולת שמציג אין לו יותר מדי ממה להתרגש.

מערכה אחת בלבד שמט ג'וקוביץ' בטורניר במלבורן וגם הפעם לא התכוון למצמץ כל הדרך לרבע הגמר. זה לא היה משחק מושלם של נולה, שגם נשבר במערכה השנייה, אבל מול שוורצמן זה בהחלט הספיק. על הדרך נולה סיפק נקודה מרשימה כשכדור ששלח הארגנטיני לרשת הטעה אותו, אך מיד ענה בחבטה חכמה בסיבוב.

שישה אייסים, 38 ווינרים וטעות אחת כפולה היו לג'וקוביץ' שסגר עניין בתוך שעתיים ושבע דקות. נולה מתקדם לרבע גמר שביעי בשמונת המייג'ורים האחרונים ובהחלט מפצה על אליפות ארצות הברית הפתוחה, בה הודח כבר בשמינית בשל הפציעה בכתף. צפו בתקציר הניצחון של נולה בתחתית הכתבה.

ומי יעמוד בדרכו של ג'וקוביץ' לחצי ואולי למפגש מול פדרר? מילוש ראוניץ', שחזר להתחרות בגראנד סלאם אחרי שנעדר מארה"ב ומספק טורניר נהדר עד כה בו הדיח את סטפנוס ציציפאס ועדיין לא איבד מערכה. הפעם הקנדי השיג 4:6, 3:6, 5:7 על הפיינליסט מ-2018 מארין צ'יליץ' והעפיל לרבע גמר שני רצוף במלבורן.

ראוניץ' הנחית על צ'יליץ' האומלל לא פחות מ-35 אייסים וסיפק טניס עוצמתי ויעיל בדרך לשלב הבא. בנוסף, חבט 55 ווינרים לעומת 29 של יריבו הקרואטי ונאלץ להציל רק שתי נקודות שבירה לכל אורך ההתמודדות. האם הוא ייתן פייט גם לנולה?

הפתעת הטורניר עד כה הוא ללא ספק טניס סנדגרן, שהבטיח מקום ברבע גמר אוסטרליה בפעם השניה בקריירה שלו עם 6:7 (5), 5:7, (2) 7:6, 4:6 על פאביו פוניני. האמריקני כבר הצליח לשבור במערכה השלישית, אבל נשבר מיד לאחר מכן ונאלץ לקבל טיפול. המדורג 100 בעולם לא נבהל מפוניני (12 בעולם) ושבר אותו פעם נוספת במערכה הרביעית כדי לסגור עניין. אגב, גם בווימבלדון האחרון השניים נפגשו וידו של סאנדגרן הייתה על העליונה עם 0:3 קליל בסיבוב השלישי. סנדגרן, כאמור, ייאלץ להתמודד מול פדרר בשלב הבא.