"החלטה אחת נכונה ואולי לא הייתי יושב פה באולפן"

ארז אדלשטיין סיכם את הכישלון ביורובאסקט בחדשות הספורט: "לא הצלחנו לספק את הסחורה"; "הופעת הנבחרת לא הייתה יציבה"; "אין לי הסבר מקצועי לחלק מהדברים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.17 - 10:10
תחילת כתבה

הציפיות היו גדולות, הקהל מילא את ההיכל, אבל נבחרת ישראל נכשלה בענק. מספר ימים אחרי שטורניר היורובאסקט הביתי הסתיים בתבוסה לאוקראינה, המאמן ארז אדלשטיין הגיע לחדשות הספורט וניסה להסביר את החלק שלו בכישלון הענק, והתייחס ליכולת החלשה של הנבחרת, שסיימה את שלב הבתים עם ניצחון אחד בלבד וארבעה הפסדים.

בפן האישי המאמן אמר: "עברתי דברים בקריירה. אני יכול להזכיר לכולם מה עברתי בהפועל ת"א והפועל ירושלים, עברתי את זה בכבוד, התחשלתי והתחזקתי. עברתי לצד השני, של התקשורת. הגעתי לפסגת הקריירה - לאמן את נבחרת ישראל, אף אחד לא עשה לי טובות".

המאמן המשיך ודיבר על ההופעה המאכזבת של הנבחרת: "ההופעה שלנו לא הייתה יציבה. במבחן התוצאה שרצינו להעפיל לא הצלחנו. פתחנו את האליפות מול איטליה במשחק לא טוב שלנו, כאשר למחרת מול ליטא שיחקנו מצוין עד העבירה ה-4 של האוול. שני המשחקים הבאים נגד גרמניה וגאורגיה היו הטובים ביותר שלנו, כדורסל שהקהל עמד על הרגליים ואהב את התצוגה שלנו. קלענו 82 ו-89 נקודות בהתאמה.
מול גאורגיה הייתה תחושה שנגמרו לנו הכוחות ולא הצלחנו לספק. אין לי הסבר מקצועי לזה. החלטה אחת יותר נכונה לקראת הסיום ואנחנו מנצחים, ויכול להיות שאני לא יושב פה".

אדלשטיין לא חושב שמדובר בכישלון: "אני לא עסוק בבלשנות ולא בסמנטיקה. אם אני אומר שזה לא כישלון אז זה מספיק. אני בדופק 180 אחרי משחק ולא צריך לחפש מילים. אני מעריך שאם היינו מנצחים את גאורגיה היינו עוברים את אוקראינה. פקששנו את העלייה לא במשחק הראשון ולא באחרון, אלא מול גאורגיה. אני חושב שהיינו צריכים לעלות, האכזבה שלנו היא גדולה. תתפלאו, לא בטוח שהייתי עושה משהו אחרת".

המאמן דיבר על החלק שלו בפאזל: "אני אחראי על הכל, אף אחד אחר לא. החבר'ה אהבו אחד את השני ופרגנו אחד לשני, תראו את זה בכמות האסיסטים. הנבחרת שלנו היא נבחרת מצוינת. גרמניה בקמפיין הקודם עם 4 שחקני נ.ב.א לא עברו שלב, ומה קרה? לא קרה שום דבר, המאמן שלהם נשאר ועכשיו הם משחקים כדורסל יותר טוב".

אדלשטיין נשאל על פסק הזמן, בו דן שמיר העביר הוראות ולא הוא: "אנחנו שואלים אחד את השני שאלות. זו פחיתות כבוד? אני גאה שנתתי לו לשרטט וגאה שזה הצליח. לא הייתה עם זה שום בעיה".

אחרי שישראל כבר הודחה, היא קיבלה בראש מאוקראינה: "עצוב. צריך להבין ששחקנים הם בני אדם ולא רובוטים. לפחות 3 שחקנים הגיעו מרוקנים ולא מסוגלים פיזית. בחצי אמרתי להם שיש פה 6,000 איש שבאו לראות אותם, זה לא חלק מהדרך של הנבחרת, זה כבר סוף הדרך וזה לא היה צריך לקרות. חבל לדוש בזה".

הנבחרת נראתה טוב במשחקי ההכנה, אבל המאמן חושב שצריך לשנות את השיטה: "טורניר אחרון לא צריך להיות בחו"ל. לא הייתה נסיעה אחת שמישהו לא חזר חולה. לא הייתה לנו ברירה כי לא היו קבוצות שרצו לבוא לישראל מהסיבה שמדובר ב-5 שעות טיסה. אם לא היינו נוסעים לפולין, אז זה 11 יום בלי משחק".

על עתידו בנבחרת הגיב: "אשב עם ראשי האיגוד ואשמע מהם. לאמן את הנבחרת זה חלום, כבוד וגאווה. אין בזה שכר, אבל אותי חינכו בבית בעפולה שלא אומרים לא לנבחרת ישראל. אם יחליטו ללכת לדרך אחרת אודה על 4 שנים. מי שחושב שלאמן בנובמבר משחק מול אסטוניה עם יומיים הכנה כדבר אופטימלי, אז זה לא הדבר האופטימלי".

עוד הוסיף המאמן: "בהסתכלות אחורה התקופה פה עשתה לי רק טוב. אני מרגיש שאני צריך להתעקש על הדרך שלי, לא משנה מול מי אני מרגיש צודק יותר. כשאמצא את הזמן אדבר על מכבי ת"א. אני צריך כרגע חופש, מעוניין לטוס מעבר לים יש לי הזמנה מעומרי ויש לי הזמנה ממילווקי. אני לא מעוניין לאמן כרגע קבוצה. מרגיש שמיציתי, אבל אף פעם אסור להגיד אף פעם".

אדלשטיין סיכם: "קיבלתי שבחים מאנשים שמבינים בתקשורת. קיבלתי המון שבחים על האמת ועל הרגש, אף אחד לא יכול לשנות לי את התוכן כי זה מה שאני מרגיש. אני רק רוצה להיות בריא ומחייך והכל בסדר".

הדפס