בלתי מנוצחת: סנגל מגיעה בכושר הטוב ביותר

הנבחרת של מאנה היחידה שלא הפסידה מאז המונדיאל. בדיקה

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.19 - 13:10
תחילת כתבה

עוד ארבעה ימים תצא לדרך אליפות אפריקה לאומות, שצפויה להיות מרתקת מתמיד. אומנם, הפייבוריטית הגדולה לזכייה היא מצרים, לפי סוכנויות ההימורים, אבל היא לא הנבחרת שמגיעה בכושר הטוב ביותר לטורניר. לאחר שרוב הנבחרות הבכירות סיימו את משחקי ההכנה שלהן, בדקנו מי הנבחרת החמה לקראת האליפות החשובה ביבשת.

  • שישי, 23:00, ישיר ב-5SPORT: מצרים מול זימבאבווה, משחק הפתיחה

הכבוד הזה שמור לנבחרת סנגל, שניצחה בכל ששת המשחקים האחרונים שלה, כולל 0:1 על ניגריה אתמול משער של אידירס גווייה. יש לציין כי אריות הטראנגה, שמעולם לא זכו בתואר והעפילו בפעם היחידה לגמר ב-2002, לא הפסידו אף משחק מאז המונדיאל. המאזן שלהם עומד על שישה ניצחונות ותיקו אחד. אגב, סנגל תחסר במשחק הראשון את כוכבה מליברפול סאדיו מאנה בשל השעיה.

גם מצרים מגיעה בכושר טוב מאז ההופעה המעליבה שלה ברוסיה 2018. לנבחרת של מוחמד סלאח מאזן של שישה ניצחונות, תיקו והפסד בודד לניגריה שקיימה תשעה משחקים מאז גביע העולם, ניצחה בחמישה והפסידה פעם אחת. יש לציין כי הפרעונים הם שיאני אליפויות אפריקה (7) ולא מתכוונים לתת לתואר לחמוק מהם כפי שקרה לפני שנתיים.

מרוקו, שמציגה סגל איכותי תחת המאמן הרב רנאר, תגיע אחרי שלושה הפסדים רצופים ואחרי שניצחה רק בחמישה מפגשים מתוך תשעה בשנה החולפת. ומה לגבי הצלע החמישית במונדיאל? טוניסיה שתפגוש את בורונדי הערב למשחק ההכנה האחרון ניצחה בשישה מתשעת המשחקים שלה מאז רוסיה 2018, כולל 1:2 מרשים על קרואטיה בשבוע שעבר.

אפריקאיות בולטות אחרות בשנה האחרונה:
חוף השנהב - 5 ניצחונות, 2 תיקו והפסד
אלג'יריה - 5 ניצחונות, 3 תיקו, הפסד
קמרון - 3 ניצחונות, 2 תיקו, 2 הפסדים
גאנה - 3 ניצחונות, 2 תיקו, הפסד

הדפס