"ההפסד בסוף תקופת רמון עמד על 57 מ' ש"ח"

איך מחזיק הזכויות בהפועל העמיק את הגירעון? הדו"ח מפרט

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.01.19 - 13:46
תחילת כתבה

דו"ח הפירוק של הפועל תל אביב גולל הבוקר (שלישי) את כל השתלשלות האירועים, הסיבות והאשמים להתרסקות הכלכלית של האדומים בשנתיים האחרונות. אחד מהאשמים העיקריים עליהם מצביעים המפרקים הוא חיים רמון, ששימש בהפועל ת"א כמחזיק זכויות הניהול.

  • האזינו לתגובתו של רמון ברדיו 5 באוויר

"במשך שלוש עונות פעל רמון תוך העמקת גירעון, הקדמת הכנסות ודחיית הוצאות, כאשר בכל אותה עת רו"ח אורליצקי אינו מפעיל את סמכותו וחובתו על פי מסמכי הבקרה ואינו מממש בטוחות ולו פעם אחת", נכתב עליו. "בסיום תקופת רמון ובעת העברת הזכויות לכבירי, עומד ההפסד המצטבר על סך של 57 מיליון ש"ח והגירעון בהון על סך של 27 מיליון ש"ח".

עוד מציינים המפרקים פסק בורר (של עו"ד עמיאל תגר) בו רמון חויב להעביר 2,185,000 ש"ח לקופת המועדון. לטענת המפרקים הסכום הזה מעולם לא נכנס לקופה. גם רמון הודה בפני המפרקים כי הוא לא הזרים את הסכום מכיוון שאנשים פרטיים שהלוו כספים לחברה המירו את החוב שלהם לשטר חוב בהסכמה כי החברה תסתלק מהדרישה נגד רמון. לטענת המפרקים לא ניתן היה לקזז את החוב הזה מרמון.

בנוסף, המפרקים מעלים את פעילותה של "מפעלות חינוך", ארגון חברתי, ספורטיבי מינוכי העוסק בספורט בכלל ובכדורגל בפרט כאמצעי חינוכי וערכי אשר הוקם ב-1997 ע"י בעלי הפועל לשעבר, סמי סגול, משה תאומים ומוטי אורנשטיין. לפי הדו"ח רמון חתם הסכם מול מפעלות והדוחות הכספיים הראו שווי של שירותים ומוצרים שניתנו למפעלות ללא תמורה.

מסקנת המפרקים היא שיש לחייב את רמון על סך 630 אלף ש"ח על השירותים שקיבלה מפעלות. עוד חייבו את רמון על תשלום של 100 אלף ש"ח לנהג מונית יואל אשבל, כיבכול עבור מפעלות בגין שכרו של מנכ"ל מפעלות ויו"ר מחלקת הנוער בחברה, על בסיס חשבונית פיקטיבית כביכול עבור ביגוד. עוד טוענים המפרקים כי רמון משך כספים לצרכים אישיים. על פי המפרקים החברה שילמה לרמון 57,212 ש"ח לצורך רכבו הפרטי.

הדפס