קרע ברצועה לסלליך. צפוי להיעדר בין 7 ל-8 חודשים

מכה למכבי חיפה: הקשר, שנפצע במהלך הניצחון על חדרה, נפגע בצורה קשה וצפוי לשוב למגרשים רק לקראת סיום שנת 2019. הירוקים ינסו לרכוש את שי קונסטנטין בקיץ הקרוב

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  20.02.19 - 13:50
תחילת כתבה

מכבי חיפה ספגה היום (רביעי) מכה לא פשוטה. בדיקת ה-MRI שעבר סינטיהאו סלליך קבעה כי הוא סובל מקרע ברצועה וייאלץ להעדר בין שבעה לשמונה חודשים. המשמעות: הקשר גמר את העונה ויחזור לשחק רק לקראת סוף שנת 2019.

כזכור, סלליך נפצע במהלך הניצחון 1:3 על הפועל חדרה ביום ראשון האחרון והוחלף כבר אחרי 8 דקות על ידי מוחמד אבו פאני. אתמול הוא עבר את הבדיקה והיום התוצאות שלה התבררו. הצוות הרפואי קבע כי סלליך חייב לעבור ניתוח לשחזור הרצועה ולאחריו יחל בהליך שיקום שיימשך בין שבעה לשמונה חודשים.

"הפציעה באה בתקופה טובה שלי, כשהרגשתי מצויין. זה רגע לא פשוט", אמר סלליך לאתר הרשמי. "אבל מהרגע הזה אני אתחזק. אני הולך לעבוד מאוד קשה כדי לחזור כמה שיותר מהר ומאחל לחברים שלי בהצלחה במשימות שלנו העונה".

בינתיים, מכבי חיפה הוכיחה בחלון ההעברות האחרון שהיא חושבת לטווח הארוך. הירוקים החתימו את ירדן שועה בסכום חסר תקדים עבור המועדון וכן את מקסים פלקושצ'נקו, שני שחקנים בעלי פוטנציאל רב, כשגם מוחמד אבו פאני שב מהשאלה בהפועל חדרה.

גם בקיץ המגמה צפויה להמשיך ושחקנים ישראלים צעירים יגיעו לכרמל, והירוקים כבר סימנו את המגן הימני של בני יהודה, שי קונסטנטין. המגן בן ה-22 כבש חמישה שערים והוסיף שלושה בישולים בעונתו הראשונה כשחקן הרכב בבני יהודה. קונסטנטין ניחן במהירות, כושר, יכולת מסירה והגבהה, וכן נבחר להיות לבועט הפנדלים לאחר עזיבתו של שועה.

המגן בולט בשורות בני יהודה בשיטת שלושת הבלמים, שיטה אותה אימץ מרקו בלבול עד למשחק האחרון נגד הפועל חדרה. בשיטה זה הוא מבלה פרקים ארוכים מהמשחק בשטח היריבה, שם הוא מביא לידי ביטוי את היכולת ההתקפיות שלו. אם ימשיך כך, הירוקים ייכנסו למו"מ עם ברק אברמוב.

בסגל של מכבי חיפה יש כרגע שני מגנים ימניים, ארנסט מאבוקה ורז מאיר. הקמרוני מסיים בתום העונה את חוזהו ובמועדון מהכרמל טרם גיבשו החלטה האם להגיש לו חוזה מחודש. מאבוקה רשם משחק מצוין ביום ראשון, אך לא בלט לאורך העונה. הקמרוני משתכר גבוה מקונסטנטין ותופס מקום של זר. מאיר נחשב למגן העתיד של הירוקים, אך התקבלה החלטה להביא שני שחקנים איכותיים בכל עמדה כדי ליצור תחרות. בנוסף, מאיר הוכיח העונה שהוא יכול לשחק גם באגף שמאל.

ואם כבר ברז מאיר עסקינן, מכבי חיפה קיבלה חדשות טובות לפחות מכיוונו. המגן חזר לכשירות ויעמוד לרשות מרקו בלבול בדרבי החשוב מול הפועל חיפה ביום שני. ללא מאבוקה המוצהב, הירוקים החזיקו אצבעות שמאיר יהיה כשיר והוא אכן צפוי לפתוח בעמדת המגן הימני מול האדומים.

הדפס