"היינו יכולים להתאמץ יותר כדי להשאיר את אלי דסה"

מכבי ת"א מתרגלת ליום שאחרי המגן. אכזבה מצידם של איביץ' והשחקנים: "זו מכה קשה לקבוצה". טיבי סירב לחוזה חדש. על הכוונת: בלם ישראלי וחלוץ זר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.07.19 - 06:17
תחילת כתבה

פחות משבועיים לפני המשחק הראשון של העונה, במכבי ת"א מודאגים. הצהובים ספגו הפסד שני במחנה האימון במירלו, הפעם 4:1 מול אלופת בלגיה, גנק. התבוסה הוכיחה מעל לכל צל של ספק שהצהובים לא מוכנים לקראת מוקדמות האלופות, שם יפגשו את המנצחת בין אסטנה הקזחית לקלוז' הרומנית.

היכולת החלשה במשחק הראשון המשיכה גם אתמול, וחסרונם של אנריק סאבוריט, עומר אצילי, אייל גולסה ואלי דסה, שעזב אתמול רשמית, זועק לשמיים. עזיבתו של המגן, והחתמתו של דור אלו במקומו, הפכו לשיחת היום במחנה, והמאמן ולדימיר איביץ' שמאוד החזיק מדסה התאכזב שהמו"מ לא הבשיל לעסקה.

חבריו של דסה עוד ניסו לשכנעו להישאר, אבל הוא מצידו טען באותן שיחות, שמכבי ת"א לא שדרגה את ההצעה הראשונית שנשלחה אליו עוד בעונה שעברה, ושהחלום שלו הוא להתקדם לליגה בכירה יותר. מיד לאחר ההודעה הצפויה של הצהובים על הפרידה הרשמית, ושיחות שקיים דסה עם איביץ', המנכ"ל בן מנספורד והבעלים מיץ' גולדהאר, הודה המגן לשחקנים בקבוצת הוואטסאפ המשותפת ואיחל להם בהצלחה בהמשך הדרך.

"יכולנו להתאמץ יותר כדי להשאירו" אמרו שחקנים במכבי ת"א, "עזיבת דסה היא מכה קשה". דור אלו, שעבר בדיקות רפואיות אתמול בארץ, צפוי להתמודד עם מאור קנדיל על המקום בהרכב. 

למרות שעידן נחמיאס אישר פנייה מצד הצהובים מכבי ת"א, בעלי עירוני קרית שמונה, איזי שירצקי, הבהיר כי הבלם והקפטן שלו לא ישוחרר. איתן טיבי סירב לחוזה שהוצע לו, ומחפש אופציות בחו"ל. במקביל, מכבי מחפשת בלם ישראלי במקומו, כמו גם חלוץ זר, ואחד כזה עשוי להצטרף בשבוע הבא.

הדפס