הישג נוסף: אנדריי מדבדב זכה בכסף באליפות אירופה

אחרי המדליה של ארטיום דולגופיאט, ההצלחה נמשכת: בתום דרמה גדולה המתעמל סיים במקום השני בגמר שולחן הקפיצות בזכות ציון של 15.066. הפרס: מענק של 35 אלף ש"ח

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.04.19 - 15:20
תחילת כתבה

הישג אדיר לאנדריי מדבדב. המתעמל הישראלי זכה היום (ראשון) במדליית הכסף בשולחן הקפיצות באליפות אירופה הנערכת בשצ'צ'ין פולין. אחרי דרמה, שכללה גם הגשת ערעור, מדבדב סוף סוף הצליח לעלות על הפודיום בפעם השישית שלו בגמר האליפות היבשתית.

מדובר בהישג היסטורי לנבחרת ההתעמלות, שלראשונה השיגה שתי מדליות באליפות אירופה אחרי מדלית הכסף של ארטיום דולגופיאט כבר אתמול בתרגיל הקרקע. מדבדב עלה כקופץ השמיני לגמר. הקפיצה הראשונה שלו בדרגת קושי 5.6 הסתיימה בנחיתה לא מוצלחת, שגררה שלושה צעדים ועליה הוא קיבל את הציון 14.333.

הקפיצה השנייה, שהייתה גם בדרגת קושי 5.6, כבר הייתה הרבה יותר טובה, אך תחילה הוא קיבל עליה ציון של 14.666, מה שהעניק לו את הציון הממוצע של 14.499 ואת המקום הרביעי.

מדבדב לא האמין למראה עיניו, ובעידוד של כל חברי הנבחרת ביניהם ארטיום דולגופיאט, אלכס שטילוב והפיזיותרפיסט אדם באדיר הוא הגיש ערעור על הציון של הקפיצה השנייה. לאחר מספר דקות מורטות עצבים השופטים החליטו לקבל את הערעור, הציון שלו בקפיצה השנייה הועלה ל-15.066, מה שנתן את האות לחגיגות הזכייה במדליית הכסף.

על זכייתו במדליית הכסף באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים בפולין יקבל אנדריי מדבדב מענק של 35,000 שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט. מאמנו סרגיי וייסבורג יקבל מחצית מהסכום.

הדפס