נדאל זכה בארה"ב עם 1:3 מדהים על דיוקוביץ'

גראנד סלאם 13 לספרדי, שסגר שנת קאמבק גדולה. ואיזה שיא היסטורי נשבר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.13 - 03:34
נדאל. ברמה משל עצמו (gettyimages)
נדאל. ברמה משל עצמו (gettyimages)
תחילת כתבה

ככה סוגרים שנה של קאמבק. רפאל נדאל הזכיר לכל מי ששכח, שלא בכדי יש מי שמחשיב אותו לטניסאי הכי טוב בכל הזמנים. מי שחזר רק בתחילת השנה מפציעה קשה, גרף הלילה (בין שני לשלישי) את הגראנד סלאם השני שלו השנה, כאשר ניצח 2:6, 6:3, 4:6, 1:6 את יריבו המר נובאק דיוקוביץ' וזכה באליפות ארה"ב. השור ממאיורקה הכניס מייג'ור מספר 13 לארון הגביעים העמוס, ונראה טוב מאי פעם.

נדאל, שנצמד לדיוקוביץ' בדירוג העולמי ודופק בדלת של הפסגה, זכה בפעם השנייה בקריירה בארה"ב, ובגראנד סלאם הראשון שלו מחוץ לצרפת מאז שחגג על אותו מגרש ב-2010. התואר הזה השלים שנה חלומית מצידו של הטניסאי בן ה-27, שרבים פיקפקו ביכולת שלו לחזור מבעיות הברכיים לרמה הרגילה שלו. נדאל ענה לכולם והוכיח שהוא כנראה השחקן הכי טוב בעולם כיום.

זה היה המפגש ה-37 אי פעם בין נדאל ל"נולה", מה ששבר את שיא כל הזמנים בו החזיקו ג'ון מקנרו ואיבן לנדל. וזה לא היה יכול להיות יותר ראוי מכך, מאחר שכאשר רוג'ר פדרר נראה בדרך לדמדומיי הקריירה ואנדי מארי עדיין לא לגמרי בשיא, הספרדי והסרבי התמקמקו על הבמה המרכזית לקרב ראש בראש על הכתר. נדאל לקח את המפגש הזה והעלה את המאזן שלו ל-22 ניצחונות על דיוקוביץ', אבל תאמינו לנו, הם עוד יפגשו הרבה.

כמו תמיד כשמדובר במפגש בין השניים הללו, זה היה קרב אפי ואדיר של טניס. פעם אחר פעם, שני הפנומנים במרכז האצטדיון גרמו לאלפי האנשים שאיכלסו אותו לקום על רגליהם ולהריע. הם לא עודדו מישהו ספציפי, אלא פשוט התענגו על כל שנייה בה צפו בטניס במיטבו. אחרי 3 שעות ו-19 דקות של שכרון חושים ואקשן מורט עצבים, רק אחד היה יכול לנצח וזה היה נדאל, שנתן טורניר לספרים.

לא פחות משהמשחק הזה הוכיח שנדאל חזר כמו גדול, הוא גם העלה שאלה בנוגע לדיוקוביץ'. הסרבי אמנם מדורג במקום הראשון בעולם מזה זמן רב, אבל הרזומה שלו בכל הקשור לגראנד סלאמים לא מרשים במיוחד. מחוץ לאוסטרליה הוא זכה רק בשני תארי מייג'ור וחובת ההוכחה עליו אם הוא רוצה לשכנע אנשים שהוא ענק בקנה מידה היסטורי גם מחוץ ליבשת "דאון אנדר".

מהלך המשחק:
אחרי ששני הטניסאים שמרו על משחקוני ההגשה הראשונים שלהם, נדאל היה זה שעלה ראשון להתקפה כאשר שבר ועלה ל-1:2. הספרדי התחיל להיכנס לקצב, דיוקוביץ' התקשה להישאר בעניינים ועד מהרה זה הפך ל-2:5 עם שבירה נוספת. הסט הראשון הלך לנדאל עם 2:6 מרשים.

דיוקוביץ' ביזבז שתי הזדמנויות פז לשבור את נדאל בפתיחת המערכה השנייה והספרדי שמר על קור רוח כדי לקבוע 1:1. אך הסרבי השיג את השבירה שלו לבסוף, רק אחרי נקודה אדירה שנמשכה לא פחות מ-54 חבטות, בדרך ל-2:4. זה החזיק מעמד זמן קצר ונדאל שבר מיד בחזרה, אך דיוקוביץ' לא הוריד את הראש ושבר שוב כדי לנצח 3:6.

"נולה" המשיך על כנפי המומנטום כדי לשבור בפעם השלישית במשחק, הפעם על האפס, בפתיחת הסט השלישי. כבר נראה היה שנדאל עומד להישבר בפעם הרביעית ברצף, אבל הוא התעשת וגם איזן ל-3:3. הספרדי המשיך לחזור לכושר ועם הרבה תעוזה לקח את המערכה עם 4:6 על ההגשה של דיוקוביץ'.

המשחק המשיך להיות צמוד ועמוס בנקודות מדהימות, כאשר נדאל חוזר להיות דומיננטי ועולה ל-0:3 בסט הרביעי. עם דיוקוביץ' על הקרשים, נדאל שלח את הסנוקרת ושבר פעם נוספת, כדי לטפס ליתרון 1:5. משם הדרך ל-1:6 ו-1:3 במשחק כולו הייתה קצרה. נדאל שוב אלוף ארה"ב.