הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נחנך יציע חדש בטדי. ברקת: "האיצטדיון המתקדם בארץ"

רגע לפני שריקת הפתיחה של היורו, תכולת המגרש המשודרג בירושלים, שיארח את הגמר, גדלה ל-34,000 מקומות

טליה סלנט
טליה סלנט  03.06.13 - 12:17
תחילת כתבה

רגע לפני פתיחת יורו 2013, נחנך היום (שני) היציע הדרומי החדש באיצטדיון טדי בירושלים, במעמד ראש העירייה ניר ברקת. עלות השיפוץ וההרחבה בטדי, שיארח בין היתר את גמר אליפות אירופה לנבחרות צעירות, מוערכת בכ-120 מיליון שקלים, ומומנה בשיתוף פעולה של עיריית ירושלים והטוטו (שהשקיע כ-60 מיליון בפרויקט).

הרחבת טדי צפויה לקצור את הפירות גם אחרי היורו, כאשר במסגרת הפרויקט הותאמה רמת האצטדיון לדרגה 4 על פי דרוג UEFA, מה שיאפשר למגרש הירושלמי לארח משחקים בליגת האלופות. אחרי השיפוץ, טדי כולל בין היתר 34,000 מושבים, מסכי ענק, מערכת תאורה המותאמת לצילומי HD וכר דשא מחודש.

פרויקט שדרוג איצטדיון טדי נמשך כ-18 חודשים, והאיצטדיון יארח את משחקי היורו 2013, כמו גם את תחרויות משחקי המכביה המתוכננים לחודש יולי. בעתיד מתוכננות עבודות הרחבה נוספות, כאשר בשלב הסופי אמור האיצטדיון להכיל כ-50 אלף מקומות.

"אצטדיון טדי הופך להיות האצטדיון המוביל והמתקדם במדינה, שיוכל לארח את המשחקים הלאומיים והבינלאומיים הגדולים של ישראל", אמר ראש העירייה ניר ברקת בטקס החניכה, בו נכח יחד עם מנכ"ל הטוטו איציק לארי, "החזון שהצבנו הופך למציאות. קרית הספורט הבינלאומית מוקמת בקצב מואץ ומציבה את ירושלים על מפת הספורט הבינלאומי, כבירה שמארחת תחרויות ומשחקים לאומיים ובינלאומיים. אירועי ספורט מביאים לצמיחה כלכלית, תיירותית ותרבותית לתושבי העיר ולמדינה כולה".

ברקת התייחס גם לסוגיית מכירת בית"ר: "אין חדש, נחכה בסבלנות להחלטתו של גאידמק. אני חושב שצריך לכבד את ארקדי, ששם מאות מיליוני שקלים על בית"ר. הוא ביקש כמה ימים אז נחכה עוד יום-יומיים, לא יקרה שום דבר. אני לא נכנס לשיקולים של גאידמק, נשמע את ההחלטה שלו לכאן או לכאן. הקבוצה בכל מקרה לא תצא קרחת וארקדי מבין את זה. הוא צריך להחליט - או לתמוך או לתת את המועדון לטביב, רק לא להשאיר את בית"ר בערפל הרבה זמן. קשה לי לנבא את החלטתו, נחכה בסבלנות".