שחקני הפועל פ"ת הכריזו על סכסוך עבודה

קראו לבקרה התקציבית: "לא ייתכן שב-2018 יהיו מקרים כאלה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  09.05.18 - 13:34
תחילת כתבה

הבלאגן בהפועל פתח תקווה ממשיך ולמרות שבליגה הלאומית אין לשחקנים כבר על מה להילחם, יש להם מלחמה על עתידם הכלכלי. זו לשון ההודעה שהעבירו השחקנים לתקשורת: "אנחנו שחקני הפועל פתח תקוה מכריזים סכסוך עבודה ויוצאים כנגד הבקרה תקציבית של ההתאחדות לכדורגל. לא יתכן שבשנת 2018 ובמיוחד לאור ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי של מועדונים עם קשיים פיננסים וחדלות פירעון עדיין יהיו מקרים כאלו. אנחנו למדים כל פעם מחדש מן העבר שהבקרה נופלת בלהיות שומר הסף של שחקני הכדורגל בסיפוק ערבויות ראוי לקבוצה שנכנסת לקשיים. יש לנו משפחות לפרנס והמשכורות הם המחייה שלנו".

עוד צויין במכתב: "אנחנו דורשים טיפול מיידי מצד הבקרה שלקחה אחריות והצהירה בתקשורת לפני מספר שבועות על טיפול הקבוצה לרבות משכורות ותנאים סוציאלים כדי לספק לנו הסברים ואת מה שמגיע לנו כחוק אחרת ננקוט באמצעים משפטיים. היום החלטנו להגיע במגרש והוחלט פה אחד לא לצאת לאימון עד לקבלת השכר".

שחקני הפועל פתח תקווה לא מאיימים באי הופעה למשחק, אך זה עשוי להיות הצעד הבא: "אנחנו מצפים מהבקרה התקציבית שהוא הגוף המבקר והאוכף לגבי תקציבי הקבוצה בכלל ותשלומי המשכורות בפרט ושאישר את תקציב הקבוצה בתחילת השנה ויהיה ערב לתשלום המשכורות של השחקנים בזמן לפי חוק עד העשירי לחודש כמו שנהוג ומחוקק במשק הישראלי וכמו שעשתה במקרי העבר ודאגה לשלם את המשכורות של השחקנים מחשבונה לרבות מקרים כגון הפועל אשקלון ומכבי נתניה". תגובת הבקרה תובא כשתתקבל.

הדפס