"מה שבא בקלות, גם הולך בקלות. עוד אחזור לטופ"

כשערן ביטון עלה לבוגרים של חיפה בגיל 17 ובישל בבכורה, הוא סומן כאחד מהכשרונות הכי גדולים שצמחו בעונות האחרונות. 5 שנים אחרי הוא נחת באשקלון ומחפש לשקם את הקריירה. ראיון עם כישרון שמאשים רק את עצמו בפספוס ומאמין שיחזור מהדלת הראשית

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  10.11.18 - 09:00
תחילת כתבה

זה נשמע כמו פזמון חוזר. כישרון פורח בנוער של מכבי חיפה ומאיים להפוך לדבר הגדול הבא, אלא שאחרי הצלחה במחלקת הנוער, הוא נעלם כלא היה. במחלקה הירוקה בכפר גלים צמחו לא מעט שחקנים מוכשרים, אבל נדמה שערן ביטון היה מאלה שבלטו מעל כולם.

בכורה בגיל 17 בבוגרים, בישול בלתי נשכח ואהבה מהאוהדים הפכו אותו לתקווה של ממש, אבל 5 שנים אחרי, ערן ביטון רחוק מאיפה שהוא ובכרמל חלמו שיהיה. הקשר המוכשר נדד בין מכבי שערים, הפועל עפולה ובית"ר ת"א/רמלה, עד שנחת בקיץ בהפועל אשקלון, אחת מהמועמדות לעליית ליגה, בתקווה להתניע מחדש בגיל 23 (בעוד חודשיים) את הקריירה שלו. בראיון לערוץ הספורט ביטון, שכרטיסו שייך אליו כרגע, מאשים רק את עצמו בהליכה אחורה ופנטז על חזרה לליגת העל.

"נהניתי מאוד במכבי חיפה וחשבתי שאגיע למקומות הכי גבוהים שיש", ביטון פתח את דבריו, "מיהרתי לעזוב את מכבי חיפה, אבל לעזוב זה קל ולחזור זה מאוד קשה, על גבול הבלתי אפשרי. בשנים האחרונות במכבי חיפה הצעירים מקבלים את הדקות, אני מאמין שהייתי משתלב ומקבל את ההזדמנות שלי. גם היום, אני רוצה לחזור למכבי חיפה מהדלת הראשית".

אז מה קרה מאז שביטון עזב את מכבי חיפה? הקשר עזב כדי לקבל תפקיד מפתח במכבי שעריים, אז קבוצה עשירה בה המנג'ר היה ניר קלינגר, אלא שצרות ניהוליות וחילופי מאמנים מרובים, הובילו את הקבוצה לירידת ליגה.

ביטון רשם 30 הופעות וכבש שער אחד, אבל לחזור לירוקים מהיורדת לליגה א' זה לא משימה פשוטה. את העונה שעברה ביטון התחיל בהפועל עפולה, אך קיבל מעט קרדיט ועבר באמצע העונה לבית"ר ת"א/רמלה, כשגם שם דברים לא ממש הלכו לו. בקיץ שלומי דורה והפועל אשקלון החליטו להמר על הכישרון, שסבל מפציעה ולאחרונה חזר למגרשים.

"אני יודע שכשהייתי בשעריים באו לראות אותי ממכבי חיפה, אבל אם לומר את האמת, לא הייתי מספיק טוב ואחרי זה כבר הפסיקו לעקוב אחרי משם", ביטון נזכר, "אם אהיה אמיתי עם עצמי, לא עשיתי עונות טובות בליגה הלאומית. לא שיחקתי באופן סדיר וזה פגע בי. אני יודע שאני יכול לשחק בליגת העל, אבל כרגע זה עוד לא המקום שלי".

בהמשך ביטון סיפר על הקושי במעבר בין נוער לבוגרים: "עליתי לבוגרים וירדתי לנוער לסירוגין והיה קשה לי ככה לייצר יציבות, ואני מניח שזה משהו שמתאים לעוד שחקנים כמוני. העונה כשנותנים למוחמד עוואד צ'אנס אמיתי ונותנים לו את הביטחון שהוא צריך, אז מקבלים את השחקן הכי טוב במכבי חיפה, מה שיכול היה להיות גם איתי. אני מאמין שבקבוצה של היום הייתי מקבל יותר קרדיט. יחד עם זאת, אין בי שום כעס כלפי המועדון והדלת שלי לשם עדיין פתוחה. בתור ילד כשאתה עולה מהנוער לבוגרים, אתה חייב שתהיה לך סבלנות, ולא הייתה לי אז".

כיום, ביטון חולם לעזור להפועל אשקלון להעפיל לליגת העל: "יש כאן סגל טוב ומאמן שמאמין בי, אני מאמין שעונה טובה אחת שלי בה אני שוב אראה את היכולות שלי, עשויה להחזיר אותי לליגת העל, ומשם אפשר לפרוח מחדש".

בסיום, אקס הירוקים הבהיר מה הלקחים שהפיק מהפספוס עד כה: "ברור שהירידה הזו משפיעה עליי, אבל אני עדיין צעיר ויכול להגיע לרמות הגבוהות. אם יש משהו שלמדתי מזה שמה שבא בקלות, גם הולך בקלות ומה שבא בצורה קשה, יישאר הרבה זמן. אני מאמין שיש לי את היכולות להיות בליגת העל. אני חולם לחזור לטופ של הכדורגל הישראלי".

הדפס