גלבאן חתם בראשל"צ: "מאושר להישאר בישראל"

הקשר הוותיק יצטרף לקבוצה מליגה הלאומית ויינצל מגירוש

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.12.18 - 16:24
תחילת כתבה

פדרו גלבאן יינצל מגירוש. אחד הזרים הגדולים ביותר ששיחקו בכדורגל הישראלי נמצא עם משפחתו בארץ ללא אישור שהייה. מי שהציעה לו חבל הצלה היא הפועל ראשון לציון מהליגה הלאומית, שהחתימה אותו היום (שני)והביאה לפתרון הסוגייה. הוא יצטרף לאימון כבר היום.

"אני שמח מאוד לחזור לשחק ורוצה לעזור לקבוצה", אמר גלאבן לאחר החתימה. "עבר עליי יום ארוך וקשה, אבל אני מאושר להיות כאן ומקווה שהכל יהיה בסדר. תמיד אני אומר שהמשפחה ואני שמחים כאן ואני מקווה שנישאר".

עוד קודם לכן, במשטרת ההגירה ביקשו לגרש את גלבאן ואף לקחו אותו לנתב"ג. הקשר, שהתאמן עד לאחרונה בהפועל ת"א, היה מועמד לגירוש עוד מחודש יולי האחרון, אך הנושא לא הוסדר. המקרה נגע בליבו של בעלי ראשל"צ אייל ברקוביץ', שמעריך מאוד את הארגנטיני מבחינה מקצועית, והוא היה זה שעמד מאחורי מהלך צירופו.

גלבאן שיחק בישראל מעל 10 שנים, בעיקר בבני יהודה, ואף זכה עימה בגביע המדינה ב-2017. ב-2014, כאשר שיחק במכבי פ"ת, הפך למלך שערי הליגה מבין הכדורגלנים הזרים. ב-2017 חתם בהפועל ת"א, אך לא הצליח להותיר חותם והושאל ממנה להפועל מרמורק בסיום העונה שעברה.

משה דמאיו, שהביא את גלבאן לישראל וקרוב אליו סיפר: "חוויה לא נעימה עבור פדרו והילדות. כל ארבע הילדות שלו נולדו פה בארץ, רק לפני שבועיים נולדה בתו הקטנה. אני שמח שבסופו של דבר רשות ההגירה ומחלקת האכיפה שלה היו הומניים ומתחשבים. עכשיו צריכים לפעול על מנת לסדר את השהות שלו בארץ. מקווים שהדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר".

הדפס