הליגה הצרפתית: רה"מ אישר, הוחלט להפסיק פעילות לאלתר

עוד ליגה בכירה לא תחודש. 2020/21 תיפתח בספטמבר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.20 - 15:53
תחילת כתבה

אחרי ביטול הליגה ההולנדית והארגנטינאית, הגיעה היום (שלישי) הבשורה מצרפת: עונת המשחקים 2019/20 בוטלה, כך על פי דיווח של ה'לאקיפ', שאושר על ידי ראש הממשלה הצרפתי. למעשה, זו הליגה הראשונה מחמש הליגות הבכירות באירופה שמודיעה על הפסקת העונה לאלתר בשל מגיפת הקורונה.

ב'לאקיפ' מסרו כי הממשלה תודיע בשעות הקרובות על ביטול העונה של הליגה הראשונה והשנייה במדינה באופן רשמי, אך כבר עכשיו ראש הממשלה הודיע: "אירועי הספורט לא יכולים להתקיים לפני ספטמבר. עונת 19/20 לא תחזור". המשמעות היא שלא יתקיימו משחקים לפחות עד ספטמבר, משמע, עונת המשחקים הבאה צפויה להתחיל לפחות בעוד כשלושה חודשים, אם לא יותר.  

ומה לגבי האלופה, העולות והיורדות? בחודש הבא תתקיים פגישה בין ראשי הקבוצות לנשיא ההתאחדות כדי לדון בדירוגים ובעולות למפעלים האירופיים. מבחינת תואר האליפות, פ.ס.ז' מובילה את הפסגה עם יתרון 12 נקודות על מארסיי השנייה, ובצד השני של הטבלה טולוז כבר ירדה מבחירה תיאורטית עם מרחק של 14 נקודות מהישרדות.

עם זאת, הבעיה מתחילה בקרבות על המפעלים האירופיים, כש-10 נקודות מפרידות בין המקום השלישי לתשיעי, מה שהופך את המאבק לצמוד. על פי הטבלה, מארסיי וראן (לראשונה בהיסטוריה) יעפילו למוקדמות ליגת האלופות, בעוד ליל וריימס ישחקו במוקדמות הליגה האירופית. משום שאין זוכה בגביע גם המקום השישי צפוי להוביל למפעל השני בחשיבותו ולכן ניס תרוויח מההפקר. בנוסף, גם סיפור היורדת השנייה עדיין פתוח, כששבע נקודות מפרידות בין אמיין (שכרגע יורדת ליגה) לדיז'ון שבמקום ה-16.

בנוסף, דרמה גדולה צפויה להירשם בהחלטה על העולות לליגה הבכירה. כרגע לוריין ולאנס מוליכות את הטבלה ואמורות לעלות, אך המרחק בין המקום הראשון לחמישי עומד על 4 נקודות בלבד. לכן, אז'קסיו, טרואה וקלרמונט שסוגרות את החמישייה הראשונה בהחלט ירגישו מקופחות אם זהות העולות ייקבע על פי הטבלה העדכנית.