אחרי חודש: אבי סוכר התפטר מעירוני רמת גן

המאמן עזב אחרי שלא הובא חיזוק. קריית אתא ניצחה את הפועל ר"ג 63:74

עינת הירש
עינת הירש  04.01.17 - 22:23
תחילת כתבה

אבי סוכר, מאמנה של נועלת הטבלה בליגה הלאומית, עירוני רמת גן, הודיע על התפטרותו אחרי עוד תבוסה, 113:71 להפועל חיפה ברוממה. סוכר קיבל את ההחלטה אחרי חודש ושבוע בלבד מאז הגעתו.

עם הגעתו לקבוצה, דרש המאמן מההנהלה חיזוק, משום שלטענתו, הסגל הנוכחי לא היה מספיק כדי להישאר בלאומית. רק לפני כשבוע הצליח סוכר להנחית בקבוצה את מרקו קילינגסוורת', הזר החמישי והאחרון לעונה, אך ישנם גורמים הטוענים כי אינו יכול למצות את הפוטנציאל שלו עם הסגל הקיים.

למרות מאמצים גדולים להביא שחקנים בכירים מהלאומית ואף מליגת העל, אף שחקן לא הסכים להגיע, וסוכר החליט שכך הוא לא יכול להמשיך. אחרי התבוסה להפועל חיפה נפרד המאמן בן ה-40 מהשחקנים והצוות המקצועי בצער ולא ברור מי יחליפו, היות ועד כה לא הצליח למצוא עוזר מאמן חדש יסכים לעבוד במועדון.

"אף אחד לא רוצה להגיע לכאן וחבל. מפתיע ששחקנים מעדיפים לשבת על הספסל מאשר לבוא הנה ולשחק כדורסל, אולי זה בגלל כל הכתבות בתקשורת בהן דובר על ההתנהלות כאן, אבל דווקא עכשיו כשהכל מסודר ותשלומים מגיעים בזמן, אף אחד לא רוצה לבוא. אנחנו מקווים מאוד שנצליח להישאר ככה בליגה", אמר גורם במועדון.

לאור בקשת השחקנים והצוות המקצועי, הסכים סוכר להיפגש עם היו"ר בני ברנר, ששהה בחו"ל בזמן שהחליט המאמן להתפטר, וחזר רק היום. בפגישה ביקש ממנו ברנר לחשוב שוב וניסה להניאו מהחלטתו, וסוכם לאחר הפגישה כי יישן על החלטתו בלילה ויודיע לברנר בבוקר מה החליט, אך גורמים המקורבים למאמן טוענים כי אין סיכוי שסוכר יחזור בו. "הובטח לאבי חיזוק שלא הגיע והוא לא רוצה את הכישלון של הקבוצה כמו שהיא על הכתפיים שלו. לא הוא בנה את הקבוצה וזה מובן שלא הוא צריך לקחת אחריות עכשיו".

הפועל ר"ג/גבעתיים - עירוני קריית אתא 74:63
ובינתיים, בצד השני של העיר, הפועל ר"ג/גבעתיים הפסידה הערב בבית לעירוני קריית אתא, 74:63. האורחת פתחה את שני הרבעים הראשונים עם מטחי שלשות וירדה להפסקה ביתרון 32:37. דאליס ג'וינר ודומיניק פינטר פתחו את המחצית השנייה בסערה והובילו את קריית אתא ליתרון שיא של 16 נקודות, ולקראת סוף הרבע השלישי הצליחה ר"ג לצמק במעט, אך החטאות ב-10 הדקות האחרונות מנעו קאמבק, וחניכיו של זיו ברתנא יצאו עם הניצחון.

לקריית אתא קלעו: דאליס ג'וינר 22 (14 ריב') , נועם מטלון 19, דומיניק פינטר 15 (13 ריב'), ירין איינהורן 8, גל חלמיש 5, שגיב דוד 3, תומר סנקר 2. להפועל ר"ג: רשאד מאדן 20, יניב סולומון (12 ריב') וג'מאל אולווסרה 15 כ"א, יוני ניר 6, ליאור שם טוב 4, ליאור ליפשיץ 3 (5 אס').