עוגן יוחננוף: "אין פתרון אחר מלבד שתי עולות"

יו"ר המנהלת במסע"ת לקראת משחקי הפלייאוף בליגה הלאומית. כפיר סוויסה, מנכ"ל קריית גת: "אם עד יום שישי הקרוב לא יגיעו כספים, השחקנים צפויים להודיע שהם לא יופיעו בפלייאוף"

עינת הירש
עינת הירש  11.04.18 - 15:27
תחילת כתבה

לקראת התחלת משחקי הפלייאוף בליגה הלאומית, התקיימה היום (רביעי) באיגוד הכדורסל מסיבת עיתונאים חגיגית בה נכחו ראשי הקבוצות המשתתפות בפלייאוף יחד עם הקפטנים. על סדר היום עמדו גם מספר נושאים אחרים, דוגמת מצבה של קריית גת שהכריזה לאחרונה על סכסוך עבודה, וגם על נושא כמות היורדות לליגה הארצית לעומת העולות לליגת העל.

עוגן יוחננוף, יו"ר המנהלת: "ברכות לקבוצות שנאבקות על כרטיס לעלייה לליגת העל. זו ליגה חשובה מאד עליה מתבססות נבחרות ישראל. לאחר עבודה של שנה בראשותי הליגה הלאומית מגיעה להישגים מרשימים, ויש מטרות נוספות. כדי שהליגה תצליח יותר היא צריכה משאבים נוספים. הליגה הלאומית נמצאת במגעים מול הטוטו על הסכם חסות, והשאלה היא כמה כסף נקבל. חתימה כזו תשדרג את כלל ההישגים בכדורסל".

"במטרה לשפר את הליגה תוקם וועדה שהמטרה שלה היא הקניית יכולת למנהלת להתמודד עם בעיות במידי. אחת המטרות היא לתקן את הנושא של שתי היורדות לארצית והעולה אחת לליגת העל. כבר התקיים דיון בעניין והוחלט להקים צוות של ארבעה אנשים שיטפל בעניין. מקווים שיהיה פתרון כבר בחודש הבא. אין פתרון אחר מלבד שתי עולות מבחינתנו".

בעניין קריית גת אמר יוחננוף: "חובתי היא לשבח את השחקנים והצוות המקצועי, שניצחו 9 משחקים בתקופה בה לא קיבלו שכר. המנהלת רואה בכל מקרה של הלנת שכר בחומרה רבה. חשוב להבהיר שהמנהלת טרם קיבלה שום תלונה בנושא ואני מזמין לפנות למנהלת ולבקרה התקציבית. אנחנו יחד עם הבקרה כבר פועלים לטובת קריית גת, ונמשיך לפעול לשיפור התקנון ולפתרון בעיות עתידיות. ידענו את הבעיה רק דרך התקשורת, ולא התקבלה אצלנו שום תלונה נכון לרגעים אלה. אנו פועלים לחילוט הערבויות כבר עכשיו. אין יכולת למנהלת להתמודד עם דברים מהסוג הזה בשניות, מדובר בתהליכים, ורק בית המשפט יוכל לחלט את הערבויות ולהעביר את הכספים. אין כרגע סמכות מספיקה שתאפשר לנו לטפל בנושאים האלה ולכן קמה וועדה".

כפיר סוויסה, מנכ"ל קריית גת, הגיב גם הוא על נושא קבוצתו: "אנחנו עובדים בשקיפות מוחלטת מחודש אוגוסט. בארבע השנים האחרונות העירייה תמכה, ובלי זה לא היינו מצליחים. ניצחנו והגענו לפלייאוף אחרי ארבעה חודשים ללא שכר וזה מדהים. כרגע הדבר היחיד שיכול למנוע מהקבוצה להגיע לליגת העל אלה דברים שלא קשורים לכדורסל, והכדור אצל ראש העירייה. אם עד יום שישי הקרוב לא יגיעו כספים, השחקנים צפויים להודיע שהם לא יופיעו בפלייאוף, ולא תהיה לי תלונה אליהם. זה יוכרע ביומיים הקרובים. אם הם לא יסכימו להתנדב, זה יוביל לפירוק וסגירת הקבוצה, ואתייחס לזה במידה ואצטרך".

אבישי גורדון הגיב על ידיעת ערוץ הספורט אודות האפשרות שקורטני פלס ייחתך מהקבוצה בשל עבירת משמעת: "היום תתכנס ועדה מקצועית ואחריה נקבל החלטות. כן יהיה קורטני או לא יהיה קורטני, ניתן את הכול עד הסוף בכל מקרה. מעדיף לשמור את הצהוב ולהתעסק רק בענייני כדורסל".

הדפס