פרישמן מנע מגרשון להגיע להשתלמות מקצועית

במנהלת מוחים על החלטת יו"ר האגף המקצועי לאסור למאמן העבר לנכוח באירוע החד-שנתי: "זה נובע ממניעים אישיים"

עינת הירש
עינת הירש  12.04.18 - 12:02
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
תחילת כתבה

אתמול (רביעי) התקיימה השתלמות מקצועית לקראת משחקי הפלייאוף של הליגה הלאומית בכדורסל, בה היה אמור לקחת חלק מנהל האגף המקצועי באיגוד הכדורסל פיני גרשון. מאמן העבר לבסוף לא הופיע היות ועמוס פרישמן, ראש הוועדה ויו"ר האגף המקצועי באיגוד הכדורסל, אסר עליו להגיע, כך על פי מיילים שהגיעו לידי ערוץ הספורט.

במנהלת הליגה הלאומית כועסים על ההחלטה של פרישמן לאסור על גרשון להגיע להשתלמות, ואף טוענים כי החלטתו נובעת משיקולים אישיים ובניגוד עניינים, ולא מתוך סיבות מקצועיות.

יו"ר מנהלת הליגה, עוגן יוחננוב אמר: "החלטתו של עמוס פרישמן למנוע את השתתפותו של פיני גרשון בהשתלמות המקצועית שהתקיימה אתמול בבוקר נובעת אך ורק ממניעים אישיים, עקב הביקורת שהעברתי עליו בנוגע לסחיבת הרגליים בנושא שתי עולות ושתי יורדות. נדמה שפרישמן שכח שתפקידו לשפר את מקצועיות הענף והליגה הבכירה ביותר של איגוד הכדורסל, הרי שהחלטתו זו סותרת את עמדת יו"ר ומנכ"ל האיגוד, אשר אישרו ועודדו את קיום ההשתלמות. חרף זאת נמשיך לפעול במקצועיות למען כלל קבוצות הליגה הלאומית".

השתלמות זו קיימת מהעונה שעברה, והיא מועברת פעם בשנה בלבד לקראת פתיחת משחקי הפלייאוף. לקחו בה חלק מאמני הקבוצות, עוזרי המאמנים, פיזיוטרפיסטים, מאמני כושר ועוד. כמו כן, השתתף עודד קטש מאמן נבחרת ישראל. השופט הבין לאומי עומר אסטרון, ונציג איגוד השופטים בליגה הלאומית דן ולנסי, העבירו את ההשתלמות.

תגובתו של עמוס פרישמן להאשמות: "לצערי הרב עומד היום בראש מנהלת הליגה הלאומית אדם שאינו בקיא בנהלים המקצועיים, וכל מה שמעניין אותו הוא קידומו האישי והפוליטי על חשבון מנהלת הליגה. אין שום אמת בדברים. השיקולים שמניעים אותי בקבלת החלטות בנושאי השתלמויות היו ותמיד יהיו מקצועיים בלבד. חבל שלא ניתן לומר את אותו הדבר על התנהלותו של יוחננוב, שעושה רושם שהיא מונעת משיקולים פוליטיים בלבד".

"לגופו של עניין, לא יעלה על הדעת שנושאים מקצועיים באיגוד יהיו נתונים לגחמות והחלטות של אדם כזה או אחר. ישנה וועדה מקצועית שאחראית בין היתר על קיום ותוכן השתלמויות מקצועיות, ויש לי אחריות כמי שעומד בראשה לקבל מראש בקשות בנושא, ולבחון האם יש מקום לאשר והאם זה מתיישב עם המתווה המקצועי ולו״ז העוסקים בנושא. זה עניין לגמרי מקצועי שאין לו דבר עם מניעים אישיים".

הדפס