רותבארט: לא נשחק בגמר אם לא נקבל את הכסף

סנטר קרית גת ל"בוקר ספורט": לא אנושי. לא אכפת לי מי אשם

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.18 - 12:41
תחילת כתבהפרשות של הלנת שכר בקבוצות ספורט ישראלי הן, לצערנו הרב, לא אירוע נדיר במיוחד. אבל בניגוד למקרים רבים בעבר, מכבי קרית גת מצליחה להתגבר על הקשיים הכלכליים שלה ונמצאת שני ניצחונות בלבד מחזרה לליגת העל.

סנטר הקבוצה, רוברט רותבארט, התארח ב"בוקר ספורט" והדגיש את איום השחקנים שלא להופיע לסדרת הגמר אם לא ישולמו המשכורות של החודשים האחרונים: "אנחנו לא נשחק בגמר. אם לא נקבל את מה שמגיע לנו, אנחנו לא עולים לגמר במצב שחייבים לנו משהו. אני לא מבין איך הגענו למצב הזה. קבוצה שבשנה שעברה היה לה תקציב של 7 מיליון שקל, והבעיה הזו מתגלגלת מההתחלה, זה לא משהו שקרה עכשיו".

רותבארט מתקשה להבין איך זה קרה: "אני אישית לא הייתי במצב כזה בחיים. זה מצב לא הגיוני, לא יכול להיות שקבוצה שעולה לגמר, שצריכה להיות מתוגמלת, רק בבסיס ולא מעבר, אנשים כמוני שבחרנו להביא את המשפחות לאזור, זרים שהגיעו כדי לפרנס. אנחנו מסכנים את הגוף שלנו כל יום שאנחנו עולים על המגרש. היו ערבויות בסכום של 900 אלף שקל מהעירייה, אבל בסוף אנחנו עדיין לא מקבלים את מה שמגיע לנו. שיחקנו בלי 3 משכורות ברצף הניצחונות שעשינו. שחקנים משחקים פצועים בשביל הקבוצה הזו, זה לא אנושי. בחברות אם משכורת נכנסת ב-11 בחודש ולא ב-12, אנשים משתגעים".

כאמור, מדובר בנושא שמתגלגל כבר תקופה: "בפעם הראשונה שזה קרה, עוד ניסיתי לנהוג בשיקול דעת ולהבין מי אשם. ראש העיר כן נתן לנו 400 אלף ועכשיו עוד 250 אלף שלא מספיקים לנו. התפקיד שלי הוא לא לבוא בהאשמות ולהגיד מי לא בסדר. בסופו של דבר אנחנו משחקים בלי כסף. לא מעניין אותי אם זה באשמת האיגוד, הבקרה, הקבוצה או העירייה, זה לא חשוב".
רותבארט גם נשאל אם הוא רואה את עצמו נשאר בקרית גת: "שאלה טובה. אני לא חושב על זה בצורה הזו. יש לי חוזה לשנה הבאה, לרובנו יש, אנחנו רוצים לשחק בשנה הבאה בקרית גת. זה כל כך רחוק, אני רוצה להבין איך אני מקבל את המשכורת שלי".

גם מאמן הקבוצה, רועי חגאי, התבקש לסוגיה: "אין לי שום כעס על השחקנים, זה שהם הגיעו עד הלום זה מעורר הערכה וכבוד. להגיע לגמר בלי לקבל כסף, לא יודע אם היה דבר כזה. יש קבוצות בתחתית, שהן על סף פירוק והתוצאות בהתאם, אבל פה 4 חודשים לא מקבלים כסף והמאזן בתקופה הזו הוא משהו כמו 2:12. אני באמת לא יודע מה להגיד. יש משהו מאוד מיוחד בשחקנים האלה ובחיבור בינם לבין הצוות. אנחנו כל כך נהנים ביחד, אם היינו מקבלים כסף, היינו מוכנים להמשיך לעונה נוספת בלי פגרה באמצע. עם כל הקשיים, הכסף והפציעות, אנחנו רק מעלים את הרמה. גם אם לא יעלו לשחק בגמר, מבחינתי השחקנים האלה הם אלופים".

גם חגאי מעוניין להישאר, אבל ממש לא חושב על הגמר בשבוע הבא: "זה נשמע הזוי, אבל הדבר שהכי פחות מעניין אותי זה הגמר. רובנו חתמנו לשנתיים במטרה לעלות ליגה ולהמשיך עוד שנה. רותבארט וטישמן וספיר, הם לא היו באים לשנה אחת, גם אני. לא מעניין אותנו רק הכסף שחייבים לנו, יהיו עוד 3-4 משכורות שקשה לי להאמין שנראה אותן. אנחנו רוצים לקבל ערבויות שבסוף העונה הזו, אם ניקח אליפות או לא, לא נישאר בבית ולא נקבל כסף".
הדפס