יו"ר מנהלת הלאומית: "פתיחת הליגה נדחית"

יוחננוף סיפק הצהרה חד משמעית בנוגע לסוגיית העולות. קרית אתא זכתה בגביע הליגה עם ניצחון על רעננה

רועי כהן
רועי כהן  04.10.18 - 21:39
תחילת כתבה

(בווידאו: צפו בתקציר הניצחון של קרית אתא)

האם פתיחת הליגה הלאומית בשבוע הבא תידחה? מסתמן שכן אחרי שיו"ר מנהלת ליגת המשנה, עוגן יוחננוב, הצהיר הערב (חמישי) במהלך גמר גביע הליגה בו קרית אתא ניצחה את רעננה כי מחזור הפתיחה, שאמור להיות משוחק ביום שלישי, נדחה עד להודעה חדשה בעקבות חילוקי הדעות בעניין העולות.

כידוע, בין נציגי הליגה הלאומית למנהלת ליגת העל ישנם חילוקי דעות בנוגע לכמות העולות והיורדות. בליגת המשנה רוצים שתי עולות ושתי יורדות, אבל בליגת העל מעדיפים עולה אחת ויורדת אחת בתום העונה.

"לצערי הרב הליגה לא תיפתח ביום שלישי ואני לא רואה גם צפי עתידי מתי היא תיפתח", אמר יוחננוב. "זה עצוב מאוד, אבל לא הייתה לנו שום ברירה. אנחנו רואים את טובת הענף ואת טובת נבחרות ישראל עבור דור העתיד. רוצים לדאוג לשבעה שחקני העתודה שזכו באליפות אירופה ויצאו מהליגה הלאומית".

"צר לנו שאנחנו לא יכולים להמשיך עם המתכונת הקיימת", הוא המשיך. "מתכונת בה יש עולה אחת ויורדת אחת בין הליגות הבכירות ואפילו חמור מכך - מצב בו קבוצות ליגת העל או קבוצות עם שמונה זרים מקבלות כספי ציבור".

והיה גם משחק בו קרית אתא חגגה 93:97 על רעננה בתום משחק צמוד ומותח. דווקא הקבוצה מהשרון פתחה טוב את המשחק, אבל קרית אתא מיד התעשתה וכפתה משחק צמוד. ג'ארמר גאלי של רעננה התעורר לקראת סוף המחצית ורעננה ירדה לחדרי ההלבשה ביתרון 40:46. דווקא כשנראה היה שרעננה תנצח, אתא צלפה פעמיים מחוץ לקשת ועם מהלכי קלאץ' של קלארק רוזנברג הבטיחה ניצחון.

ג'ימי הול כיכב באתא עם 30 נקודות ו-10 ריבאונדים. דנזל  ליווינגסטון קלע 19. אצל המפסידה בלט ג'ארמר גאלי עם 27. כוכבי נבחרת העתודה מייקל בריסקר וגיל בני קלעו לרעננה 5 ו-11 בהתאמה. בריסקר הוסיף 6 אסיסטים, בני מסר 7.

צפו בהצהרה של יוחננוף על דחיית הליגה >>

הדפס