מנהלת הלאומית הודיעה: פתיחת הליגה נדחית

חילוקי הדעות בנוגע לכמות העולות והיורדות עדיין לא נפתרו: "ככל שהלאומית תהיה חזקה, כך הכדורסל הישראלי יהיה טוב יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.10.18 - 10:08
תחילת כתבה

יריית הפתיחה של הליגה הלאומית בכדורסל הייתה אמורה להישמע היום (שלישי) אבל בעקבות חילוקי הדעות בין נציגי הליגה למנהלת ליגת העל בנוגע לכמות העולות והיורדות, הוחלט על הקפאה זמנית ודחייתה של פתיחת הליגה למועד לא ידוע.

כידוע, הנציגים של ליגת המשנה רוצים מתווה של שתי עולות ושתי יורדות, אבל בליגת העל מעדיפים עולה אחת ויורדת אחת בתום העונה הקרובה. היום שיחררה מנהלת הליגה הלאומית הודעה מיוחדת ובה הודיעה על דחייתו של מחזור הפתיחה: "כחלק מהמאבק להגדלת כמות העולות לליגת העל מאחת לשתיים וכחלק ממאבק על תיקצוב הליגה והעברת הכספים מהמשרדים השונים לקבוצות, הוחלט לדחות את פתיחתה של הליגה ולא להשתתף במשחקי גביע המדינה".

"לאורך השנים הליגה הלאומית מעוררת גאווה, וזאת למרות לא מעט קשיים שהיא חווה, על הליגה הלאומית מתבססת כל הספורטיביות של הליגה הראשונה ושל הליגה הארצית", נכתב בנוסף. "נבחרות ישראל מתבססות על הליגה הלאומית וככל שתהיה חזקה, מקצועית ואטרקטיבית יותר, השחקן הישראלי יהיה טוב יותר, הנבחרות יהיו טובות יותר וענף הכדורסל יהיה טוב יותר. הליגה לא תפתח כסדרה כל עוד כל התנאים לא ימולאו".

תגובת איגוד הכדורסל: "איגוד הכדורסל מצר על החלטת קבוצות הליגה הלאומית שלא להופיע הערב למשחקי המחזור הראשון. האיגוד חושב שנכון היה להמשיך במאבק הלגיטימי של הקבוצות על מספר העולות והקצבות תוך קיום המשחקים ומקווה שהליגה תחודש בהקדם. האיגוד שומר לעצמו את הזכות לנהוג על פי תקנוניו עם הקבוצות שלא יופיעו למשחקים.

"הנהלת איגוד הכדורסל בישיבתה האחרונה, קבעה פה אחד, שבליגת העל ישחקו בעתיד 14 קבוצות ובסיום עונת המשחקים 20\19 יעלו לליגת העל לפחות 2 קבוצות, מה שאמור לתת מזור לבעיית הליגה הלאומית ולנושא העולות והיורדות. האיגוד, יחד עם ראשי הליגה הלאומית, יבנו תכנית מקצועית, לקידום השחקן הישראלי והליגה, במטרה לגייס כספים עבור הליגה הלאומית באמצעות משרדי הממשלה וגורמים אחרים".

הדפס