השביתה בלאומית: המנהלת שכרה יועץ משפטי

המאבק ממשיך: "נילחם בניגוד העניינים של מנהלת ליגת העל"

רועי כהן
רועי כהן  20.10.18 - 13:18
תחילת כתבה

מנהלת הליגה הלאומית החליטה להעלות הילוך במאבק מול מנהלת ליגת העל ושכרה יועץ משפטי, שלדבריה "יילחם בניגוד העניינים של מנהלת ליגת העל".

המנהלת הוציאה הודעה בה נכתב: ״זה זמן מה אנו מצויים במהלכו של מאבק על דמותו ועתידו של הכדורסל הישראלי. החלטות פשוטות ומתבקשות באשר לעתיד הליגה הלאומית, (הליגה בה גדלים ומתפתחים השחקנים הישראלים), החלטות אלה לא מתקבלות עקב ניגודי עניינים חמורים, שיקולים זרים, הבטחות שמופרות, פעילות בניגוד לתקנונים ולהחלטות מחייבות ועוד.

"במנהלת ליגת העל משוכנעים שנישבר, בגלל שלנו יש יותר מה להפסיד. זה לא יקרה, כי אנחנו מאמינים בצדקת הדרך ובמטרה - פיתוח הכדורסלן הישראלי. בלית ברירה, ונוכח חוסר האחריות שמגלים במנהלת ליגת העל אנו נאלצים להעביר את המאבק עבור עתיד הכדורסל הישראלי לאפיק המשפטי. לצורך כך שכרנו את שירותיו של עו"ד רועי רוזן".

מנהלת ליגת העל מסרה בתגובה: "קברניטי הליגה הלאומית גונבים דעת וצריך לציין את העובדות: רוב גדול של שחקני העתודה בשנתיים האחרונות גדל במחלקות הנוער של קבוצות ליגת העל, הקבוצה היחידה שגידלה שחקנים לעתודה מהלאומית היא מכבי רעננה, תרומתן של שאר הקבוצות מהלאומית לנבחרות העתודה אפסית.  אם קבוצות הליגה הלאומית מתגאות במתן במה לישראלים מדוע הן מביאות מתאזרחים רבים כל כך. עוד צריך לשאול מה באמת התרומה של שתי עולות לכדורסלן הישראלי, כאשר יש גם שתי יורדות בצד השני של המשוואה".

"גם בנושא ניגוד האינטרסים מנהלת הלאומית שוכחת להסתכל על חבריה אשר גם חלק נכבד מהם חברים בהנהלת האיגוד. הליגה הלאומית פנתה לעורך דין כדי לנסות לכפות עלינו את רצונם. אנו מציעים להם לפנות  היישר לבית המשפט ומציעים להם לעבור לשחק פעמיים בשבוע דבר שיתרום רבות יותר לשחקנים הישראלים מאשר השביתה המיותרת הזאת".

הדפס