בני הרצליה סיכמה עם העירייה על התקציב

הקבוצה מהלאומית תקבל 1.8 מיליון ש"ח. ברנר מועמד לאמן. אנתוני פישר יצטרף

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  27.08.19 - 12:15
תחילת כתבה

לאחר קיץ הפכפך ומלא באי ודאות, בני הרצליה יכולה סוף סוף לצאת לדרך: אתמול (שני) סיכמו איש העסקים לני רקנאטי והעירייה על התקצוב לעונה הקרובה בליגה הלאומית - 1.8 מיליון ש"ח.

הרצליה כזכור פתחה את הקיץ שהיא בכלל לא יודעת באיזו ליגה תשחק, לאור הבעיות הכלכליות שצצו בהפועל אילת, במכבי אשדוד/באר טוביה ואפילו בהפועל גלבוע/גליל. כל הקבוצות הנ"ל בסופו של דבר השיגו מקורות מימון, כל אחת בדרכה, והן נשארו בליגה הבכירה, מה שאומר שהרצליה תשחק בליגת המשנה.

כשהייתה בליגה הראשונה הרצליה תוקצבה בכשלושה מיליון ש"ח על ידי העירייה, ואם הייתה ממשיכה לשחק בליגה הזאת הייתה צפויה לקבל את אותו הסכום. אולם, כאשר הקבוצה ירדה ליגה בתום העונה שעברה, התכוונו בעירייה להזרים סכום נמוך יותר של כמיליון ש"ח, כפי שאמר בראיון לערוץ הספורט עופר לוי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט.

רקנאטי ביקש סכום גדול יותר של כסף ואפילו שקל לעזוב את המועדון בשלב מסוים, שכן הוא האמין שסכום גדול יותר דרוש כדי לאפשר להרצליה לבנות קבוצה שתתחרה על עליה. בסופה של תקופת אי הוודאות, הושג כאמור הסיכום בין העירייה למועדון על הזרמת 1.8 מיליון ש"ח לעונה הקרובה.

כעת הרצליה צריכה להתחיל לעבוד. בסגל שלה חתומים שלושה שחקנים בלבד - גייב לוין ואור לאומי שהיו בקבוצה אשתקד, וכן נועם אביבי, מכוכבי נבחרת העתודה שחוזר מהשאלה בכפר סבא. האופציה שהייתה על ניצן חנוכי פגה, וכעת הוא שחקן חופשי. מי שמצטרף הוא הגארד המתאזרח אנתוני פישר, שעלה שתי ליגות בשתי העונות האחרונות, עם הפועל באר שבע ועם מכבי חיפה. המשימה הראשונה תהיה כמובן למנות מאמן, כאשר השם המוביל הוא שמוליק ברנר.