לא ברמה. צפו: הנוער הובס, 4:0 נגד איטליה

אלי אוחנה וחניכיו פתחו את שלב העלית עם הפסד שיקשה על העפלה

מערכת אתר ערוץ הספורט  25.03.16 - 19:22
תחילת כתבה

ברגל שמאל. נבחרת הנוער פתחה הערב (שישי) את שלב העלית של מוקדמות אליפות אירופה, ואולי גם סיימה אותו באותו זמן. החבורה של אלי אוחנה הובסה 4:0 על ידי המארחת איטליה והשאירה לעצמה סיכוי אפסי להעפיל לאליפות בגרמניה.  מדובר עדיין בצעירים, והמטרה העיקרית היא לספק שחקנים לנבחרת הבוגרת, אבל הנבחרת הפגינה יכולת חלשה מאוד בבמה הבינלאומית והוכיחה שוב כי עדיין יש פערי רמות בין העלית של הכדורגל האירופי לבין זה הישראלי.

רק ארבע פעמים סיכנה הנבחרת האיטלקית את השער האיטלקי במחצית הראשונה, אך כבשה שלושה שערים, בעוד בצד השני השוער אלכס מרט נאלץ למתוח את אבריו פעם אחת בלבד, אחרי בעיטה מזווית קשה של נועם גמון, היחיד שהראה ניצוצות בישראל.

כעת מחכים לנוער שני משחקים נוספים בשלב העלית, מול טורקיה ומול שווייץ, כאשר המטרה היא לשפר את הרושם שנותר מהמשחק הראשון. במשחק המוקדם של הטורניר הביסו הטורקים 1:4 את השווייצרים, ונראה שהם ייאבקו עם האיטלקים על המקום באליפות אירופה.

מהלך המשחק
האיטלקים לא בזבזו זמן ותוך תשע דקות עלו על לוח התוצאות. דימרקו הגביה כדור לרחבה ופאניקו נגח מקרוב פנימה, כשההגנה הישראלית לא מפריעה. 0:1. אחרי הספיגה, הנבחרת יצאה מההלם והצליחה להגיע לאיזור הרחבה של המארחת, אבל לא יותר מכך. בצד השני, לאיטלקים הספיקה הזדמנות אחת כדי לכבוש את השני. אלון עצר את הבעיטה של פאבילי, אבל פליצ'יולי היה ראשון על הכדור החוזר ומול הרשת החשופה בעט פנימה. 0:2 קליל לאיטלקים.

חמש דקות לסיום המחצית גם השוער האיטלקי נכנס לפעולה אחרי פריצה של גמון בצד ימין ובעיטה חזקה למרכז השער. יותר מקרן לא יצא מזה. עוד לפני השריקה למחצית איטליה מצאה את הרשת בפעם השלישית. כובש השער השני, פליצ'יולי, פירגן לפאבילי הלא מכוסה ולזה נשאר רק לגלגל לרשת. 0:3.

האיטלקים הורידו את הרגל מהגז במחצית השניה, אבל ישראל, מצידה, לא הצליחה לסכן את היתרון שלה. בדקה ה-73 הגיעה השער הרביעי. קרן מצד שמאל חלפה על פני כל ההגנה הישראלית, קופולארו חיכה בקרן הרחוקה ודחק מקרוב פנימה. 0:4. אם לא די בתבוסה הכואבת, בתוספת הזמן ספגה הנבחרת מכה נוספת, כשאופק מרום ראה צהוב שני והורחק.

הרכבים
איטליה
: אלכס מרט, דוידה ויטוריני (אלפרדו ביפולקו/ 64), פיליפו רומניה, מאורו קופולארו, פדריקו דימרקו, ניקולו בארלה, מנואל לוקאטלי, פאולו ג'יגליונה, ג'יאנפיליפו פליצ'יולי, ג'יוזפה פאניקו ואנדראה פאבילי (לוקה וידו/ 74).
ישראל: דודי אלון, איציק שולמייסטר, שי בן דוד, עידן נחמיאס, נועם גמון, איתן ולבלום (יונתן לוי/ 33), אופק מרום, עמית זנטי, אילון ירושלמי (מוחמד אבו פני/ 76), דור גלילי ורז יצחק (ענר שכטר/ 53).

הדפס