19:15: גוזלן בחוד של הצעירה מול פורטוגל

מוק' יורו 2017: בלבול ינסה לשוב למקום השני. גם אלטמן ולביא בהרכב

תומר לוי
תומר לוי  02.09.16 - 17:45
האם הנבחרת הצעירה תפתיע? (אלן שיבר)
האם הנבחרת הצעירה תפתיע? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

בזמן שכל העיניים נשואות כלפי נבחרת ישראל הבוגרת, גם הנבחרת הצעירה תנסה להפתיע מול אחת הנבחרות החזקות באירופה. מרקו בלבול, עבורו מדובר במשחק בכורה בקמפיין, יפגוש הערב (שישי, 19:15, ישיר ב-sport5) את פורטוגל הכישרונית בפאסוס דה פריירה במסגרת בית ד' של מוקדמות יורו 2017.

ההרכב של הצעירה: גולן אלקסלסי, לירן סרדל, עיאד חבשי, דוד קלטינס, דור פרץ, שון גולדברג, סגס תמבי,  נטע לביא, עידו דוידוב, עומרי אלטמן ושובל גוזלן.

"המטרה היא לסיים במקום השני בבית", הצהיר בלבול עם כניסתו לתפקיד לפני מספר שבועות, אך גם הוא יודע שמול "דור הזהב" של הסלסאו, המשימה היא כמעט בלתי אפשרית. בנובמבר האחרון, עוד תחת שרביט האימון של אריק בנאדו, השחקנים בכחול-לבן ספגו 3:0 ביתי וכואב, שהפחית את הסיכויים לסיים במקום הראשון בבית. "אפשר לעשות תוצאה טובה למרות שפורטוגל פיבוריטיים", אמר המאמן לשחקניו, "אני מאמין בשחקנים שיש פה. נצטרך להיות מאוד טקטיים במשחק שלנו."

על פי מצב העניינים הנוכחי, הצעירה ממוקמת במקום ה-3 בבית עם 11 נקודות, בזמן שהפורטוגלים תופסים את ראשות הטבלה עם מאזן מושלם של 18 נקודות. במידה וסגנית אלופה אירופה תשיג ניצחון גם היום, הם יבטיחו לעצמם את הכרטיס לטורניר היוקרתי שייערך בפולין. בתווך נמצאת אלבניה, לה יש 12 נקודות אך גם שני משחקים עודפים, כך שהמקום השני, שעשוי להוביל לפלייאוף (ארבע הסגניות הטובות ביותר יתמודדו על שני כרטיסים לאליפות) עדיין פתוח.

הודות לניצחון על יוון במחזור האחרון, בלבול וחניכיו מגיעים במצב רוח חיובי, אך ייאלצו להסתדר ללא עומר דנינו ועיאד אבו עביד הפצועים. בלבול ייפתח עם שלושה בלמים, עאיד חבשי, דוד קלטינס ודור פרץ כאשר המגן הימני יהיה לירן סרדל והשמאלי שון גולדברג. את החוד אמור לאייש שובל גוזלן, והוא ייזכה לעזרתם של עידו דוידוב ועומרי אלטמן. גם סגס תמבי ונטע לביא קיבלו את חלוצת ההרכב.

הדפס