"גם אני שאלתי את עצמי למה לא פתחתי"

סולומון אחרי ההפסד לנורבגיה. בלבול: "כולם חכמים בדיעבד"

עינת הירש
עינת הירש  27.03.18 - 22:59
תחילת כתבה

הנבחרת הצעירה ככל הנראה לא תהיה ביורו 2019 באיטליה וסן מרינו. הכחולים-לבנים של מרקו בלבול ספגו 3:1 מנורבגיה באצטדיון רמת גן, ארבעה ימים לאחר שהפסידו 3:0 לגרמניה והתדרדרו למקום הלפני אחרון בבית 5 של המוקדמות. פתיחה רצחנית של האורחים, שכבשו פעמיים תוך שבע דקות הכריעה את המשחק. עמרי גלזר עוד הספיק להציל פנדל לפני שהנורבגים כבשו את השלישי. שער עצמי של ג'וליאן ריארסון רק צימק.

"תמיד מאכזב להפסיד, במיוחד בבית", אמר המאמן, מרקו בלבול, בפתיחת דבריו, "פתחנו רע מאוד, אחרי חמש דקות כבר היה 2:0 מטעויות קשות שלנו. חבל. זו הייתה המחצית הראשונה הכי גרועה מאז שהתמניתי למאמן הצעירה. במחצית השניה הראינו כדורגל טוב, הבקענו שער והיינו יכולים להבקיע עוד. ההרכב? כולנו חכמים בדיעבד. אני לעולם לא מתחרט על החלטות שקיבלתי. אלו שנכנסו עשו שינוי לטובה. בסופו של דבר הגיע לנורווגים לנצח".

בלבול נשאל על כך שלא הציב בהרכב את סולומון ואמר: "הוא שנתון 99, הכי צעיר בקמפיין. באף נבחרת לא משחק שנתון כזה. הקפצנו אותו לפני המון זמן. הוא מוכשר מאוד, אין ספק. חשבתי לשחק עם קישור יותר הגנתי. חשבנו להשתמש בכוחות שלו לחצי השני". על סיום הקמפיין הוסיף: "אנחנו רוצים לסיים בצורה מכובדת. ננסה לתפוס מקום כמה שיותר גבוה ולשחק כדורגל כמו בתחילת הקמפיין".

סולומון עצמו סיכם: "הקמפיין כמעט הסתיים, אנחנו צריכים לקחת את נקודות האור שהיו פה. יש פערים, אנחנו צריכים לעבוד קשה ולעשות את המקסימום להגיע לטופ". הקשר המוכשר נשאל גם לגבי העובדה שלא פתח בהרכב ואמר: "גם אני שאלתי את עצמי למה לא פתחתי. אמרו לי שזה מקצועי, אין לי מה לעשות. החילוף בגרמניה? הייתי מאוכזב, אבל אלה החלטה של המאמנים וצריך לשאול אותם".

הדפס