רוצה להיות: התעלומה סביב מנור סולומון

מנור סולומון נחשב כבר תקופה ארוכה ליהלום הלא מלוטש של הכדורגל הישראלי. לנבחרת הצעירה הוא לא הצליח לעזור, אבל עדיין נחשב להבטחה. האם הדעיכה המוקדמת תמנע מהענף הבכיר שלנו להוציא כוכב אמיתי אחרי שנים של שביתה בפס הייצור? צפו בכתבה

רם חיים
רם חיים  29.03.18 - 19:15
תחילת כתבה

מנור סולומון ממכבי פתח תקווה נחשב כבר תקופה ארוכה ליהלום הלא מלוטש של הכדורגל הישראלי ושלשום (שלישי), למרות שהנבחרת הצעירה של ישראל עמדה בפני משחק קריטי במוקדמות אליפות אירופה, השחקן היחיד שעוד היה יכול לעשות קצת שמח נשאר על הספסל.

מאז אותו מופע במחזור הראשון של העונה מול מ.ס אשדוד, הכישרון הצעיר הפך לתעלומה של ממש. האם זה הדבר הגדול הבא? או הדבר הבא שייעלם כמו שבא? "התגייסתי לפני כמה חודשים וזה קצת הוציא אותי מהשגרה", הוא הודה. "היה קשה להיות בצבא וגם להתאמן. לאט לאט אני חוזר לעצמי".

הפרסומים שעלו סביב היהלום בן ה-18 של המלאבסים, על כסף גדול ועניין מקבוצות ענקיות באירופה, סייעו בינתיים לדעיכה שלו ופחות לתג המחיר. "אני חושב שהתקשורת עושה מזה קצת יותר ממה שזה", סולומון מבקש קצת שקט. "את מה שאני יודע אני שומר לעצמי.

"כמעט" היא המילה שמאפיינת אולי יותר מכל את הכדורגל הישראלי והיא לא פסחה גם על המשחק של הנבחרת הצעירה מול נורבגיה. סולומון היה קרוב להביא בעצמו את השיוויון, אבל רק קרוב. "זה מבאס, פתאום הכדור פוגע בקורה", הוא שיתף בתחושות. "פתאום אתה מכניס את הרגל לא טוב. אני מאמין שזה עניין של תקופה וכשהשער הראשון ייכנס, יבואו גם הבאים".

במשך מחצית אחת, הנער המתבגר הצליח להכניס חיים במשחק שנראה גמור וקיבלנו את האשליה שיש לנו מה למכור מול יריבה אירופית איכותית. אחרי שנים של שביתה בפס הייצור הישראלי, יש הזדמנות להוציא מכאן כוכב אמיתי. כדי שזו לא תהיה אחיזת עיניים, סולומון יצטרך לנקוט בגישה הלא ישראלית - פחות לדבר.

הדפס