התעמלות: ראשל"צ לא תעתור על אליפות הארץ

באגודה טענו שהתחרות לא עמדה בחוקה הבינ"ל, אך החליטו לחזור בהם: "החלטנו לאפשר את המשך ההכנות לריו בצורה המיטבית וללא הפרעות"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.04.16 - 15:26
פילאנובסקי. ראשל"צ לא תעתור על הזכייה שלה (getty)
פילאנובסקי. ראשל"צ לא תעתור על הזכייה שלה (getty)
תחילת כתבה

אחרי שכבר הצהירה כי תעתור לבית הדין של איגודי הספורט, אגודת הפועל ראשל"צ בהתעמלות אמנותית החליטה היום (ראשון) בסופו של דבר שלא להגיש עתירה נגד ההתנהלות באליפות ישראל בהתעמלות אמנותית שנערכה ביום חמישי האחרון.

כזכור, ויקטוריה פילנובסקי הוכתרה כאלופת הארץ על חשבונה של נטע ריבקין, המתעמלת הבכירה של ישראל, ואף זכתה בכרטיס השני לאליפות אירופה שתתקיים ביוני בחולון לאחר שגברה על לינוי אשרם מראשל"צ.

בסוף השבוע האחרון טענו אנשי ראשל"צ כי בתחרות לא שפטו מספיק שופטות כפי שדורשת החוקה הבינלאומית. בעוג שהחוקה מדברת על 4 שופטות לדרגת קושי ועוד 4-5 שופטות לרמת הביצוע, בתחרות במלחה היו שתי שופטות לדרגת קושי ושתי שופטות לביצוע ושופטת ראשית נוספת. האגודה כאמור הצהירה כי תדרוש לפסול את התחרות או לחילופין לפסול אותה כתחרות קריטריטן לאליפות אירופה,אך כאמור היום היא שינתה את דעתה. 

מהפועל ראשל"צ נמסר כי: "אגודת הפועל ראשון לציון בהתעמלות אומנותית שקלה בכובד ראש את צעדיה לאחר אליפות ישראל שהתקיימה ביום חמישי האחרון. אנו סבורים כי ההתנהלות סביב התחרות הייתה שערורייתית, הן מבחינת תהליך קבלת ההחלטות של איגוד ההתעמלות והן מבחינת יישומן בפועל".

"מתוך מחשבה על עתיד ההתעמלות בישראל, ומתוך אמונה בדרכנו החלטנו להמשיך את מלחמתנו הצודקת בתוך מוסדות האיגוד וזאת על מנת לאפשר לאיגוד להמשיך בהכנות למשחקים האולימפיים בריו, שם ייצגו את מדינת ישראל נטע ריבקין והנבחרת הקבוצתית, בצורה המיטבית וללא הפרעות", נמסר בנוסף. בחרנו לקחת את תפקיד המבוגר האחראי ולהפסיק את מחול השדים מתוך מחשבה על עתיד הענף, ובכלל זה המתעמלת הבכירה, לינוי אשרם אשר מתחילה את הכנותיה למשחקים האולימפיים בטוקיו. אנו מאחלים לטורי, נטע והנבחרת הקבוצתית הצלחה באליפות אירופה, ולנטע ריבקין והנבחרת הקבוצתית הצלחה גם במשחקים האולימפיים בריו".