חופים: בני יהודה "ניצן" הוקמה לזכרו של שירזי

הקבוצה, ביוזמת שחקן העבר נמרוד קוסטיקה, תשתלב בליגה כבר העונה

זיו אמויאל  10.05.15 - 11:24
לזכרו. ניצן שירזי ז"ל (צילום: אלן שיבר)
לזכרו. ניצן שירזי ז"ל (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

ימים ספורים לפני הגרלת משחקי העונה הקרובה בכדורגל החופים של בליגת "בנק יהב", הודיע שחקן העבר, נמרוד קוסטיקה, כי יוביל קבוצה חדשה שתיקרא "בני יהודה 'ניצן'", להנצחת זכרו של המאמן המנוח ניצן שירזי, שהלך לעולמו ביולי 2014, אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן, והוא בן 43 בלבד.

"את כל הילדות העברנו ביחד", אמר קוסטיקה, הידוע כחבר קרוב של משפחת שירזי כבר עשרות שנים, "כשניצן היה צעיר מאוד הוא העריץ את אחיו חזי על כל מה שהוא עשה, אבל היוצרות התהפכו כשניצן התחיל לאמן. הרבה אנשים לא מכירים באמת את ניצן, את זה שהיה פתוח תמיד לשמוע דעות שונות משלו וגם היה אחד האנשים הכי מצחיקים ושנונים שיצא לי להכיר. תמיד ידעתי שהוא נותן בסתר לכל מיני אנשים ומשפחות, אבל אף פעם לא דיבר על זה. כזה היה האיש".

קוסטיקה, שמשתתף בליגת החופים מאז הוקמה לפני 9 שנים, כשחקן וכמאמן, סיפר על התהליך שהוביל להקמת קבוצת החופים החדשה: "הרעיון עלה לראשונה בשבעה לניצן, דיברתי עם אחותו, היא התרגשה מאוד ואמרה לי שאני אלך על זה. לפני חודשיים פניתי לחזי ונפגשנו. מצאתי אדם שבור שבכל פעם שנפגשתי איתו והוא התחיל לשפוך את הלב הוא לא יכול היה לעצור את הדמעות. חזי אמר שהוא סומך עליי. קובי רפואה הכיר לי את שינו זוארץ, אדם מדהים, שברגע הראשון ששמע שהקבוצה תנציח את זכרו של ניצן, הוא אמר שיעשה הכל כדי שזה ייצא לפועל. גם אייל גולן מעורב, ואני שמח שהוא איתנו בזה".

"עירבנו בעניין גם את יו"ר בני יהודה, משה דמאיו, וכמובן שהוא הסכים. ניצן היה כמו ילד בשבילו", המשיך קוסטיקה וסיפר על התרומה של קבוצת כדורגל חופים להנצחתו של שירזי ז"ל: "זו תהיה קבוצה עם לב ונשמה, בדיוק כמו שניצן היה. בני יהודה זה מותג, בטח אם המיזם הזה נוסד לכבוד ניצן. אני קורא לכל אוהד בני יהודה שרוצה לעזור ולתרום לפרויקט הזה, לפנות אליי". בני יהודה "ניצן" תתמודד כבר בקיץ הקרוב בליגת החופים הבכירה, צעד שהתאפשר אחרי פירוקה של קביליו יפו וחבירה של הכתומים לאגודה שהתפרקה.

הדפס